Aby umówić wizytę, zadzwoń! 665 666 728 (22) 622 19 38

Zajęcia na zdrowy kręgosłup

Wiele osób większość swojego dnia spędza w pozycji siedzącej. Często wymaga od nas tego praca czy szkoła i nie możemy tego zmienić. Niestety, nie jest to zdrowe dla kręgosłupa, ponieważ wywieramy zbyt duży nacisk na kręgi. Kręgosłup, jako podstawa naszego szkieletu, nieustannie musi pozostawać napięta. Warto więc o niego dbać i zapobiegać jego schorzeniom. Niestety, pasywny tryb życia może wyrządzić człowiekowi wiele szkód. Wady postawy ciała i różnego rodzaju przypadłości to tylko dwa z wielu skutków przebywania w pozycji siedzącej. W takim razie, czy w ogóle jest sposób na to, aby zapobiec dysfunkcją kręgosłupa?

Jak dbać o kręgosłup?

Bóle pleców to dolegliwość, z którą musi mierzyć się coraz więcej ludzi. Z tą nieprzyjemną przypadłością można walczyć lub starać się jej zapobiec, zanim zdąży się pojawić. Przede wszystkim, jeżeli spędzasz dużo czasu na siedząco, za wszelką cenę staraj się co jakiś czas zmieniać pozycję. Nie tylko da to ulgę Twoim plecom, ale też zwiększy efektywność pracy. Zbyt wiele godzin przed ekranem komputera nie jest zdrowe ani dla oczu, ani dla reszty organizmu, trzeba więc pilnować godziny i robić sobie regularne przerwy. Krótki spacer po pokoju pozwoli rozciągnąć mięśnie i zredukować możliwy ból. Niezdrowe dla kręgosłupa jest także obuwie na wysokim obcasie. Mimo że prezentuje się niesamowicie, w wielu przypadkach lepiej z niego zrezygnować i wybrać buty o niezbyt wysokim podbiciu. Dźwiganie ciężkich zakupów czy torby pełnej dokumentów także może negatywnie wpłynąć na kondycję pleców. Ważne jest, aby uniknąć obciążania kręgosłupa i schylania się. Podnoszeniu ciężkich przedmiotów powinno towarzyszyć kucnięcie, które jest pozycją wyjściową dla podnoszenia ciężarów. Zawsze trzeba jednak pamiętać o prostych plecach, dzięki którym unikniemy powstawaniu kontuzji.

Czy warto wziąć udział w zajęciach na zdrowy kręgosłup?

Coraz popularniejszą formą dbania o kręgosłup stają się różnego rodzaju zajęcia. Są one typem aktywności fizycznej, która sama w sobie jest w stanie zatroszczyć się o organizm. Regularne ćwiczenia poprawią refleks i zwiększą wydolność organizmu oraz pojemność płuc. Nie zawsze jednak samodzielny trening jest dobrym pomysłem. Kręgosłup to bardzo wrażliwa partia ciała, dlatego warto gimnastykować go pod okiem specjalistów, którzy dopilnują poprawnego wykonywania ćwiczeń i odpowiedniej postawy. Zajęcia „Zdrowy kręgosłup” można znaleźć w ofercie wielu miejsc, np. klubach fitness lub centrum rehabilitacji w Warszawie. Prowadzone pod okiem wykształconych osób, zniwelują ból pleców i poprawią postawę ciała. Nie tylko lepszy wygląd sylwetki przemawia za dołączeniem do grupy. Trening wzmocni mięśnie kręgosłupa, które pomagają w jego stabilizacji. Odpowiednio przeprowadzone zajęcia to okazja do polepszenia swojej równowagi. Połączenie różnych skutecznych metod pomoże w redukcji stresu i sprawi, że aktywność fizyczna stanie się przyjemnością, a nie nieprzyjemnym obowiązkiem.

Do kogo skierowane są zajęcia „Zdrowy kręgosłup”?

Zróżnicowana forma zajęć sprawia, że jest to aktywność uniwersalna, przeznaczona praktycznie dla każdego. Osoby, którym doskwiera ból pleców, bez wątpienia po treningu ze specjalistami odczują dużą poprawę. Nacisk na mięśnie, spowodowany zbyt długotrwałym pozostawaniu w jednej pozycji zmniejszy się, a ból i uczucie dyskomfortu zniknie. Osoby, których nie dotyczy ból kręgosłupa, także mogą dołączyć do zajęć, które będą mieć wtedy charakter profilaktyczny. Zapobiegną powstawaniu schorzeń i poprawią postawę ciała, o którą ciężko zadbać bez odpowiedniego treningu. Gimnastyka kręgosłupa pod okiem specjalistów z centrum rehabilitacji Warszawa pozwoli na poznanie ćwiczeń, które dobrze opanowane można później wykonywać samodzielnie w domu. Bez względu na to, czy prowadzisz siedzący tryb życia, czy borykasz się z chorobą pleców, zajęcia „Zdrowy kręgosłup” w Warszawie to coś, co pomoże ci zadbać o organizm i o wygląd Twojego ciała i sylwetki. Nieważne, ile masz lat, trening na kręgosłup to zawsze rodzaj aktywności fizycznej, w którym warto wziąć udział.

Zamknij menu