Aby umówić wizytę, zadzwoń! 665 666 728 (22) 622 19 38

Wpływ tlenoterapii na rehabilitację pocovidową

Wpływ tlenoterapii na rehabilitację pocovidową

Duszności, ogólne zmęczenie, bóle mięśniowe, gorączka, a także męczący, uporczywy kaszel, to tylko część objawów, które dotykają chorych na korona wirusa. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że część z tych objawów zostanie z nimi na dłużej i będą towarzyszyły im nawet po przebyciu choroby, w wielu przypadkach mogą utrzymywać się one nawet do kilku miesięcy. Co zrobić, kiedy dotkną nas objawy pocovidowe?

W trakcie leczenia bardziej zaawansowanych przypadków w terapii wykorzystywany jest tlen, który ma za zadanie zapobiec niewydolności oddechowej, a także utrzymać odpowiednią saturację krwi. Saturacja w dużej mierze uzależniona jest od nasycenia tlenem, dlatego w trakcie przechodzenia objawowego zakażenia korona wirusem tak ważna jest tlenoterapia. Ten rodzaj terapii

Terapia tlenowa Warszawa
Terapia tlenowa Warszawa

sprawdza się doskonale nie tylko podczas leczenia Covid-19, ale również po przebyciu choroby, kiedy szczególnie dotkliwie odczuwamy jej następstwa. Wielu osobom wydaje się, że skoro choroba minęła, to nie musimy już podejmować żadnych kroków, że objawy same nas opuszczą, jednak często trwają one kilka miesięcy i znacznie obniżają nasz komfort życia. W przypadku przejścia korona wirusa objawowo warto po zakończeniu leczenia zainwestować w rehabilitację pocovidową w Warszawie oraz tlenoterapię, które pomogą nam wrócić do formy. 

Tlenoterapia w rehabilitacji pocovidowej – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Wiele osób, które dołączają do grona ozdrowieńców, mimo zakończenia choroby wciąż czuje się zmęczona, ma duszności oraz inne objawy, takie jak np. bóle mięśniowe. Warto wiedzieć o tym, że tlenoterapia w rehabilitacji pocovidowej w Warszawie przynosi efekty już po pierwszych seriach zabiegów, co znacznie ułatwia chorym powrócenie do życia bez ograniczeń dyktowanych przez przebytą chorobę. Warto wiedzieć, że tlenoterapia ma również wiele innych zalet niż tylko fakt, że pomaga wrócić do siebie po przebytym korona wirusie. O jakich zaletach mowa?

  • znacznie większa odporność 
  • zmniejszenie częstotliwości i nasilenia ataków migreny
  • pomoc pacjentom cierpiącym na astmę 
  • poprawa krążenia 
  • przyspieszenie gojenia się ran 
  • wspomaganie leczenia po operacjach, czy zawałach
  • wspomaganie metabolizmu 
  • poprawa jakości snu 

To tylko część zalet, jakie niesie za sobą tlenoterapia, dlatego, jeżeli chcemy poprawić jakość swojego życia, nie tylko po przebytym koronawirusie, ale również w przypadku innych chorób, warto wybrać właśnie tlenoterapię.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym rodzaju terapii? Zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą stroną internetową: https://fimedica.pl/terapia-tlenowa

Tlenoterapia pocovidowa przy pomocy komory hiperbarycznej 

Jednym z doskonałych i bardzo skutecznych sposobów na tlenoterapię pocovidową jest komora hiperbaryczna, czyli szczelna kapsuła, która wypełniona jest stuprocentowym tlenem o zwiększonym ciśnieniu atmosferycznym. W takiej kapsule skorzystamy nie tylko ze wspaniałej leczniczej mocy płynącej z dostarczania tlenu do naszego organizmu, ale również z wyciszenia i relaksu, jaki gwarantuje nam pobyt w takiej kapsule. Tlenoterapia hiprbaryczna w Warszawie jest doskonałym uzupełnieniem rehabilitacji pocovidowej i pozwoli nam poczuć się dobrze w znacznie krótszym czasie, niż miałoby to miejsce bez zastosowania tego rodzaju leczenia. Musimy pamiętać o tym, że zarówno długość zabiegów, jak i ich częstotliwość jest ustalana przez specjalistę, który bierze pod uwagę nasz indywidualny przypadek.

Masz pytania dotyczące rehabilitacji i tlenoterapii pocovidowej? Skontaktuj się z nami: https://fimedica.pl/kontakt/ 

Zamknij menu