Aby umówić wizytę, zadzwoń! 665 666 728 (22) 622 19 38

Wpływ otyłości na nasze stawy

Wpływ otyłości na nasze stawy

Najczęściej specjaliści, którzy ostrzegają przed skutkami otyłości, wspominają o chorobach serca, cukrzycy, nadciśnieniu, czy udarach mózgu, jednak należy pamiętać o tym, że otyłe osoby bardzo często mają problemy ze stawami, a tym samym z narządem ruchu. Często nie jesteśmy do końca świadomi tego, że bóle stawów, czy problem z naszą mobilnością w dużej mierze są uzależnione od naszej wagi. Nieprawidłowa dieta, brak aktywności fizycznej, używki, a także stres odczuwany na co dzień mogą prowadzić do otyłości, a tym samym do problemów ze stawami. 

Osoby otyłe, które zmagają się z nadprogramowymi kilogramami, muszą zmierzyć się z tym iż ich układ kostno-stawowy jest obciążony do tego stopnia, że stan ten znacznie utrudnia nam nawet codziennie czynności takie jak dłuższe spacery, jazda na rowerze, czy wchodzenie po schodach. Dodatkowym problemem jest również fakt, że osoby otyłe znacznie częściej cierpią na choroby zwyrodnieniowe, co również negatywnie wpływa na jakość ich życia. Najczęściej choroba zwyrodnieniowa dotyczy stawu kolanowego, czy biodrowego, ale zdarza się również, że stawy rąk również zostają nią objęte. Jeżeli problem otyłości nas dotyczy i zaczynamy odczuwać dolegliwości wywołane obciążeniem stawów, to bez wątpienia warto skorzystać z pomocy fizjoterapeuty w Warszawie, który pomoże nam uporać się z naszym problemem przy pomocy specjalnie dobranych ćwiczeń. Pamiętajmy, że w przypadku bólu obciążonych stawów samodzielne ćwiczenia mogą znacznie pogorszyć nasz stan. 

Otyłość i bóle stawowe, jak z nimi walczyć?

Bóle kostno-stawowe mogą negatywnie wpłynąć na całe nasze życie, począwszy od wykonywania obowiązków zawodowych, aż po codzienne czynności takie, jak sprzątanie, czy opieka nad naszymi pociechami. Jeśli dotyczy nas problem otyłości i zaczyna on rzutować na całe nasze życie, to bez wątpienia powinniśmy podjąć zdecydowane kroki, które pomogą nam zredukować masę ciała i poprawić kondycję naszych stawów. Jak walczyć z otyłością? 

  • zdrowa, zbilansowana dieta dostosowana do naszego trybu życia i zapotrzebowania kalorycznego powinna być pierwszym krokiem w kierunku odzyskania kontroli nad swoim życiem 
  • porzucenie używek takich, jak nikotyna, czy alkohol również pozytywnie wpływają na redukcję masy ciała 
  • aktywność fizyczna pomoże nam nie tylko zrzucić nadprogramowe kilogramy, ale również poprawić naszą mobilność

Wprowadzając w życie powyższe zasady, warto pamiętać, aby robić to odpowiedzialnie, najlepiej pod kontrolą lekarza. Zmiana diety nie jest łatwa, ponadto wielu osobom wydaje się, że głodowe diety mają większą moc, niż zwyczajne ograniczenie kalorii i zmiana sposobu żywienia. Radykalne diety nie tylko są nieskuteczne, ale również niebezpieczne, a zgubione podczas takiego żywienia kilogramy często wracają nawet podwójnie. Również ćwiczenia powinny być dobrane mądrze i wykonywane w sposób prawidłowy, to dlatego warto wybrać się do fizjoterapeuty w Warszawie, który zadba o nasze bezpieczeństwo i o to, abyśmy otrzymali jak najlepsze efekty. 

Chcesz zadbać o swoje zdrowie i stawy w bezpieczny sposób? Umów się z jednym z naszych fizjoterapeutów, który zaproponuje Ci najlepsze rozwiązania: https://fimedica.pl/fizykoterapia/

Dlaczego w walce z otyłością potrzebujemy pomocy specjalisty?

Wiele osób podejmuje samodzielne próby zredukowania masy ciała, jednak w wielu przypadkach brak wiedzy i chęć zobaczenia natychmiastowych efektów przysłaniają zdrowe dążenie do osiągnięcia celu, który będzie nie tylko zadowalający, ale również długoterminowy. Warto skorzystać z diety ułożonej przez specjalistę z zakresu dietetyki, również aktywność fizyczna powinna być uprawiana pod okiem fachowca, który zadba o to, czy rodzaj i technika wykonywanych przez nas ćwiczeń będą poprawne i dostosowane do naszych potrzeb. Z uwagi na fakt, że osoby otyłe mają problemy z obciążonymi stawami, specjalista z zakresu fizjoterapii w Warszawie musi wybrać taki rodzaj ćwiczeń, który sprawi, że nasze stawy poczują ulgę, a my sami będziemy nie tylko szczuplejsi, ale również zdrowsi  sprawniejsi . 

Masz pytania dotyczące walki z otyłością pod okiem fizjoterapeuty? Skontaktuj się z nami: https://fimedica.pl/kontakt/

 

Zamknij menu