Aby umówić wizytę, zadzwoń! 665 666 728 (22) 622 19 38

Terapia falą uderzeniową – na czym polega i dla kogo jest przeznaczona?

Terapia falą uderzeniową w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością, którą zawdzięcza przede wszystkim opiniom pacjentów, którzy odczuwają korzyści z jej efektów. Tego rodzaju terapia stosowana jest w przypadku przewlekłych urazów, a także bólu wynikającego z przebywanych chorób. Celem terapii jest wywołanie w organizmie reakcji, która wyzwoli i wspomoże naturalny proces jego gojenia. Na czym polega terapia falą uderzeniowa i dla kogo jest przeznaczona?

Terapia falą uderzeniową jest coraz chętniej stosowana podczas fizjoterapii, ponieważ skutecznie wspiera leczenie wielu różnych schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego, łącznie z więzadłami i ścięgnami, co daje specjalistom ogromne możliwości, a pacjentom nadzieję na szybszy powrót do zdrowia. Wszędzie tam, gdzie ze względu na specyfikę schorzenia zawodzą tradycyjne sposoby leczenia, efekt może przynieść terapia falą uderzeniową. Fala uderzeniowa potrafi poradzić sobie nawet z takimi przypadłościami jak tendinopatie, czyli zapalenie ścięgien, którego czas trwania przekracza 6 tygodni. Również osoby cierpiące na takie dolegliwości jak łokieć tenisisty, zapalenie powięzi podeszwy, kolano skoczka, czy mankiet rotatora mogą liczyć na pozytywne efekty terapii falą uderzeniową. Należy pamiętać, że aby zastosować ten rodzaj terapii musimy przejść konsultację, podczas której fizjoterapeuta oceni, czy kwalifikujemy się do takiego leczenia.

Terapia falą uderzeniową, dla kogo jest przeznaczona?

Wybierając się do fizjoterapeuty, możemy sprawdzić, czy terapia falami uderzeniowymi w przypadku naszych dolegliwości oraz naszego aktualnego stanu zdrowia jest dobrym pomysłem. Specjalista przedstawi nam możliwe rozwiązania takie jak fizjoterapia w Warszawie, która w połączeniu z ćwiczeniami oraz dodatkami takimi jak terapia falą uderzeniową może przynieść nam ukojenie. Ten rodzaj leczenia jest chętnie wybierany przez pacjentów w każdym wieku ze względu na fakt, że jest on nieinwazyjny i całkowicie bezpieczny, dzięki czemu praktycznie nie posiada długotrwałych skutków ubocznych. Po zabiegu odczuwalny jest delikatny dyskomfort oraz ból, ale nie trwa on dłużej niż dobę. Mimo obaw, czy wątpliwości, warto spróbować terapii falą uderzeniową ze względu na fakt, iż może ona nam pomóc uniknąć zabiegu operacyjnego.

Terapia falą uderzeniową, dlaczego warto?

Terapia falą uderzeniową, mimo swojej wciąż rosnącej popularności przez część pacjentów traktowana jest po macoszemu. Dlaczego tak się dzieje? Leczenie wciąż wielu osobom kojarzy się z lekami, zastrzykami, czy zabiegami operacyjnymi, więc są sceptycznie nastawione do tego rodzaju nowości. Fale uderzeniowe stanowią doskonałą alternatywę dla leków przeciwbólowych i operacji ze względu na fakt, że są mniej inwazyjne i z pewnością również mniej stresujące dla pacjentów. Terapia falami uderzeniowymi jest dobrym wyborem również ze względu na fakt, że leczy ona przyczynę, a nie tylko same objawy, dzięki czemu mamy szansę raz na zawsze pozbyć się dokuczliwych dolegliwości. Pierwsze efekty terapii można poczuć już po kilku dniach. W większości przypadków potrzebnych jest kilka sesji po kilka minut, aby odczuć efekty terapii. Terapia falami uderzeniowymi ma wspaniały stosunek kosztów do skuteczności. Dzięki swoim licznym zaletom ten rodzaj terapii stosowany jest w ortopedii, w medycynie sportowej, fizjoterapii, czy w trakcie rehabilitacji w Warszawie.

Terapia falami uderzeniowymi nie jest jednak dla każdego, dlatego najpierw potrzebny jest wnikliwy wywiad przeprowadzony przez lekarza. Tego rodzaju leczenia nie należy stosować u osób, które cierpią na zaburzenia krążenia, infekcje, guzy kości, a także na choroby metaboliczne kości. Ciąża również jest przeciwwskazaniem do stosowania terapii falami uderzeniowymi. Jeśli przyjmujemy leki rozrzedzające krew, powinniśmy o tym poinformować lekarza, ponieważ może to stanowić przeciwwskazanie do terapii falami uderzeniowymi, podobnie jak posiadanie otwartych ran na ciele.

Zamknij menu