Rehabilitacja Warszawa

Kondycja fizyczna i psychiczna ma wpływ na codzienne funkcjonowanie człowieka. Możemy wpływać na nią samodzielnie lub z pomocą specjalistów. Rehabilitacja jest jednym ze sposobów, które mają na celu przywrócenie sprawności fizycznej, osobie niepełnosprawnej, która w wyniku losowych wydarzeń, straciła sprawność ruchową lub psychiczną. Ceniąc sobie szybkie, ale i długotrwałe efekty, warto zdecydować się na współpracę z profesjonalną kliniką rehabilitacji.

Rehabilitacja Warszawa

Swoje usługi w tym zakresie oferuje firma Fimedica, która funkcjonuje w Warszawie i świadczy usługi między innymi z dziedziny rehabilitacji.

Rehabilitacja zwana również fizjoterapią

Rehabilitacja nazywana jest zamiennie fizjoterapią. Zajmuje się leczeniem schorzeń układu ruchu. Realizacja tego celu odbywa się przy użyciu różnych, naturalnie występujących środków terapeutyczno-leczniczych. Do tej grupy najczęściej zalicza się odpowiednie sekwencje ruchowe, bodźce termiczne, fizyczne, mechaniczne, świetlne i elektryczne.

Rehabilitacja Warszawa
Rehabilitacja Warszawa

Okres powrotu do zdrowia zależy głównie od stanu pacjenta, ale i umiejętności i doświadczenia fizjoterapeuty. Firma Fimedica zatrudnia specjalistów w swoim fachu, co wpływa na jakość świadczonych przez naszą klinikę rehabilitacji, usług. Wszystkie środki podjęte w celu polepszenia stanu pacjentów, mogą dawać całkowity lub częściowy powrót do sprawności fizycznej sprzed wypadku, choroby, czy innych sytuacji losowych. Rehabilitacja fizyczna dotyczy najczęściej schorzeń układu ruchu, wad postawy, czy przywracania sprawności po operacjach. Nierzadko potrzebują jej osoby, których ciało się starzeje. Ostatecznie ficjoterapeuci dążą do wzmocnienia poszczególnych części ciała i przywrócenia ich sprawności. Dlatego z ich usług mogą korzystać osoby, których zdrowie tego wymaga lub ci, którzy profilaktycznie chcieliby zadbać o swoje ciało. Wybierając się na wizytę do specjalisty, możemy zostać poddani różnym typom fizjoterapii:

  • Kinezyterapia – wykonywanie ćwiczeń fizycznych z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego.

  • Terapia manualna – leczenie manualne wykorzystuje metody takie jak Cyriax, Levit, Mulligan, Mc Kenzie, Akerman, PNF, neuromobilizacjia lub mobilizacja tkanek miękkich.

  • Fizykoterapia – stosowana w celu eliminacji bólu, stanu zapalnego czy rehabilitacji, wykorzystuje światło, prąd elektryczny, magnetyzm, ultradźwięki lub niskie temperatury.

  • Masaż – odkształcanie tkanki mięśniowej wykonując specjalne ruchy dłońmi.

Jakie symptomy powinny skłonić do wizyty profilaktycznej?

Profilaktyka jest tak samo istotna, jak docelowe leczenie schorzeń i wad. Szczególnie ważna jest w przypadku dzieci. Jeśli zauważymy, że nasze dziecko ma wadę postawy, porusza się w nieprawidłowy sposób lub jego rozwój motoryczny wydaje się przebiegać nieprawidłowo, powinniśmy skontaktować się z fizjoterapeutą. Wizyty profilaktyczne są także wskazane dorosłym, którzy spędzają dzień głównie w postawie siedzącej i wręcz przeciwnie, jeśli są wyjątkowo aktywni fizycznie.

Brak ruchu, jak i jego nadwyżka mogą powodować różne zmiany w naszym ciele, które powinny być poddane ocenie specjalisty. Szczególnie szkodliwy jest także stres. Jeśli żyjesz w nieustannym stresie i czujesz, że Twoje ciało i mięśnie są spięte, udaj się na wizytę do fizjoterapuety. Może on pomóc w odnalezieniu źródła bólu lub dyskomfortu, które nie ukazuje się objawami znanych chorób.

Jakie symptomy powinny skłonić do wizyty terapeutycznej?

Każdy, kto doświadczył złamania lub pochodnych urazów, odbył lub oczekuje operacji, cierpi na schorzenia kręgosłupa i stawów, ma wady postawy, cierpi na chroniczny ból ciała lub głowy, powinien zgłosić się do kliniki rehabilitacji w celu odbycia wizyty terapeutycznej. Kobiety, które pragną przygotować się do porodu lub potrzebują pomocy po nim, również mogą udać się do fizjoterapeuty.

Jakiekolwiek niepokojące symptomy w funkcjonowaniu narządów wewnętrznych także mogą być konsultowane z rehabilitantem. Może to być refluks, wzdęcia, zaparcia i inne dolegliwości związane z jelitami. Ogólnie mówiąc, jeśli odczuwasz różnego rodzaju problemy z aparatem ruchowym, który może powodować utrudnione poruszanie się, zgłoś się do Fimedica Kliniki Rehabilitacji, a otrzymasz specjalistyczną pomoc i opiekę doświadczonego fizjoterapeuty.