Aby umówić wizytę, zadzwoń! 665 666 728 (22) 622 19 38

Rehabilitacja postcovidowa

Pokonanie koronawirusa to bez wątpienia cel każdego, kogo dotknęła ta choroba, jednak należy mieć na uwadze fakt, że jej przezwyciężenie, to dopiero pierwszy krok do całkowitego powrotu do zdrowia. Ozdrowieńcy mogą odczuwać męczące objawy takie jak bóle głowy, duszności, ogólne zmęczenie i bóle mięśniowe, czy męczący kaszel nawet do kilku miesięcy od zakończenia choroby. Wiele osób ma trudności w codziennym funkcjonowaniu ze względu na fakt, że objawy przez długi czas wcale nie słabną.

Co robić, jeżeli należymy do grona osób, których organizm po zakończeniu Covid-19 wcale nie funkcjonuje, tak, jak powinien funkcjonować organizm w przypadku osoby zdrowej?

Rehabilitacja Postcovidowa 

Doskonałym pomysłem po przebytym zakażeniu koronawirusem jest podjęcie rehabilitacji postcovidowej, która pomaga organizmowi wrócić do stanu sprzed choroby, a nam poczuć się lepiej w znacznie krótszym czasie. Rehabilitacja po covidowa to nie tylko szybszy powrót do zdrowia, ale również znaczna poprawa komfortu naszego życia po chorobie. Ozdrowieńcy często doświadczają zadyszki nawet podczas najprostszych codziennych czynności, a rehabilitacja postcovidowa ma za zadanie wyeliminować tego rodzaju problemy.

Rehabilitacja postcovidowa
Rehabilitacja postcovidowa

Na czym właściwie polega tego rodzaju leczenie przywracające nas do sprawności sprzed choroby? Jest to rehabilitacja oddechowo-krążeniowa, która doskonale sprawdza się w tym przypadku i przynosi efekty niezależnie od tego, jaki jest stopień nasilenia naszych problemów po przebytym zakażeniu Covid-19. Dzięki rehabilitacji oddechowo-krążeniowej znacznie szybciej pozbędziemy się z naszego życia problemów z układem oddechowym, a także ograniczeń spowodowanych dolegliwościami, które dotykają nas mimo zakończenia choroby. 

Należy pamiętać, że nie ma uniwersalnego sposobu rehabilitacji postcovidowej. Plan leczenia jest ustalany przez lekarza, który bierze pod uwagę przebieg naszej choroby, dolegliwości, które po niej pozostały, a także inne schorzenia i leki, które przyjmujemy. Niezwykle ważne jest indywidualne podejście i potraktowanie problemu dolegliwości pocovidowych poważnie, dlatego nie zwlekajmy z wizytą u specjalisty. 

Rehabilitacja Postcovidowa – dla kogo? 

Wielu pacjentów z pewnością zastanawia się, czy ich objawy kwalifikują się do rehabilitacji postcovidowej i kto tak właściwie powinien z niej skorzystać. Niezależnie od stopnia nasilenia naszych objawów, rehabilitacja po covidowa z pewnością przyniesie same pozytywne skutki. Osoby, które chcą rozpocząć rehabilitację, nie potrzebują skierowania.

Dlaczego warto skorzystać z usług Fimedica w zakresie rehabilitacji postcovidowej? Nasi specjaliści po szczegółowym wywiadzie dostosowują plan leczenia nie tylko do stopnia nasilenia objawów pocovidowych, ale również do indywidualnych możliwości pacjentów, co sprawia, że leczenie jest niezwykle efektywne. Dodatkowo dzięki doświadczeniu nasi specjaliści mogą połączyć ćwiczenia oddechowe z terapią manualną, a to gwarantuje znacznie lepsze efekty rehabilitacji i sprawia, że powrót do pełni sił jest zdecydowanie szybszy. 

Zobacz również: Osteopatia postcovidowa | Fizjoterapia Warszawa | Masaż Warszawa | Badanie EMG | Blokada kręgosłupa

Zamknij menu