Aby umówić wizytę, zadzwoń! 665 666 728 (22) 622 19 38

Rehabilitacja kręgosłupa w Warszawie

Nie bez powodu, od najmłodszych lat powtarza nam się jaką rolę zdrowie odgrywa w naszym życiu. Życzenia urodzinowe czy świąteczne zawsze zawierają obowiązkową formułkę, którą przekazujemy kolejnej osobie. Czy będąc dzieckiem zdawaliśmy sobie sprawę z wagi zdrowia fizycznego? Dopiero stając się po części nie w pełni sprawnym, zaczynamy rozumieć dlaczego życząc komuś najlepiej – życzymy mu zdrowia.

Co składa się na rehabilitację?

Rehabilitacją medyczną nazywa się ogół działań, mający na celu pomoc w przywróceniu sprawności fizycznej lub psychicznej osobie, która tą zdolność utraciła. Umożliwia to choremu samodzielne funkcjonowanie oraz powrót do czynności wykonywanych przed chorobą. Przez okres rehabilitacji prowadzi nas zespół terapeutyczny, na który składają się lekarze różnych specjalności. Wyróżnia się trzy elementy terapii. Pierwszą z nich jest kinezyterapia, wykorzystująca ruch oraz ćwiczenia fizyczne pozwalające poprawić jakość aktywności poszczególnych stawów. Drugim rodzajem, wykorzystywanym w leczeniu jest fizykoterapia polegająca na regeneracji organizmu chorego przy pomocy czynników fizycznych wytwarzanych przez przyrządy rehabilitacyjne orazte występujące w środowisku – naturalnetakie jak lasery, ultradźwięki, naświetlenia lub zabiegi za pomocą ciepła lub zimna. Masaż jest trzecim, skutecznym etapem terapii. Element ten przyczynia się do poprawy odżywiania tkanek, szybszej regeneracji oraz koi ból. Wykonywanie tego zabiegu wymaga odpowiedniej nauki. Odpowiednie ruchy połączone z właściwą siłą nacisku to wiedza, którą możemy czerpać tylko od profesjonalistów.

Dlaczego kręgosłup przysparza nam tyle zmartwień?

Główną funkcją kręgosłupa jest utrzymywanie naszego ciała w pozycji pionowej oraz ochrona rdzenia kręgowego. Skoro wiemy jak dużą rolę dla nas odgrywa, dlaczego go zaniedbujemy? Z bólami kręgosłupa zmagają się osoby zarówno młodsze i starsze. Powstają wskutek siedzącego trybu życia, zaniedbywania aktywności fizycznej lub chorób. Kobiety narażone są na większe ryzyko przeciążenia niż mężczyźni poprzez budowę anatomiczną. Mają o wiele słabsze mięśnie co przyczynia się do silniej odczuwanych dolegliwości. Tak jak pewny jest ten fakt, pewne jest również to, że sami jesteśmy odpowiedzialni za towarzyszące nam bóle. Jak każdy człowiek, posiadamy pewne nawyki i nie zdajemy sobie sprawy, w jakim stopniu nam szkodzą. Co się na nie składa? Każdy z nas jest w stanie powiedzieć, że nie zna osoby, która nie lubi dobrze się wyspać. Jednak, czy zwracaliśmy kiedyś uwagę na to w jakiej pozycji oraz na jakim materacu śpimy? Ból pleców pojawia się najczęściej, gdy śpimy na materacach z gąbki lub pianki kiepskiej jakości. Niewłaściwie siedząc, kręgosłup lędźwiowy jest zgięty co powoduje przewlekły ból, który promieniuje do kończyn dolnych, wymuszając pochylenie się do przodu. Z dyskopatią zmierzają się setki tysięcy osób będące w wieku od 25 do 40 lat. Najczęstszym powodem, który zmusza nas do wizyty u lekarza a następnie rehabilitacji jest nadwyrężenie. Bóle nasilają się podczas podnoszenia ciężkich przedmiotów. Kręgosłup oprócz nawyków, których koniecznie musimy się pozbyć nie lubi też nadwagi. Każdy kilogram jest dodatkowym obciążeniem dla wszystkich stawów co prowadzi poniekąd do deformacji oraz zwyrodnień.

Jak dbać o kręgosłup? – rehabilitacja w Warszawie

Wybierając się na rehabilitację w Warszawie, zależy nam nam wysokiej jakości świadczonych usług. Powierzając komuś zaufanie w kwestii naszego zdrowia, oczywiste jest to, że chcemy być pod opieką wykwalifikowanych specjalistów. Fimedica jest rzetelną kliniką, stawiającą klienta na pierwszym miejscu. Czyż świadczenie dobra wraz z niesioną pomocą nie zasługuje na miano hasła, które powinno być szerzone przez ludzi? Jeżeli w tym momencie, kiwasz głową na tak, powiedz również tak swojej osobie i zadbaj o kręgosłup wybierając się na rehabilitację. Zapoznaj się z opiniami iumów się na pierwszą bezpłatną konsultację z profesjonalistą, a następnie podziel się doświadczeniem z innymi.

Zamknij menu