Aby umówić wizytę, zadzwoń! 665 666 728 (22) 622 19 38

Rehabilitacja kręgosłupa w ciąży oraz po porodzie

Narodziny dziecka to najpiękniejszy moment w życiu każdej kobiety. Należy jednak pamiętać, że ciało każdej z pań zarówno w trakcie ciąży, jak i po porodzie wymaga specjalnej opieki, która sprawi, że zarówno ciąża, jak i poród oraz okres połogu nie przysporzą przyszłej mamie dodatkowych problemów zdrowotnych, z którymi musiałaby się borykać przed długi czas. Wiele kobiet zarówno w ciąży, jak i po porodzie odczuwa nieprzyjemne dolegliwości bólowe w obrębie kręgosłupa i stawów biodrowych co znacznie utrudnia im codzienne funkcjonowanie, a to szczególnie dokuczliwe, kiedy mamy pod opieką nowego członka rodziny, lub czynimy przygotowania do jego przyjścia na świat. Dlaczego kobiety w ciąży i po jej zakończeniu tak często cierpią na problemy związane z kręgosłupem? Kręgosłup podczas ciąży zostaje mocno obciążony przez zwiększającą się wagę ciężarnej kobiety i samego płodu, co przy jednoczesnym rozluźnieniu więzadeł odpowiadających za stabilność kręgosłupa staje się przyczyną dolegliwości bólowych. Jak zwalczać przykre dolegliwości mając ograniczoną możliwość przyjmowania leków przeciwbólowych podczas całego okresu ciąży i karmienia piersią w późniejszym czasie? Odpowiedzią okazuje się rehabilitacja kręgosłupa zarówno podczas ciąży, jak i po porodzie.

Doskonała alternatywa dla środków przeciwbólowych


Większość kobiet w ciąży wystrzega się przyjmowania środków przeciwbólowych ze względu na dobro dziecka, jednak często dolegliwości bólowe związane z kręgosłupem są na tyle silne, że rezygnacja ze środków uśmierzających ból okazuje się prawdziwym wyzwaniem. Doskonałą alternatywą dla leków przeciwbólowych jest rehabilitacja kręgosłupa zarówno w ciąży, jak i po porodzie. Wiele pań obawia się, że tego rodzaju aktywność zaszkodzi przebiegowi ciąży, jednak obawy te nie mają żadnego uzasadnienia, jeśli wszystko dzieje się pod okiem prawdziwych profesjonalistów. Warto wybrać wykwalifikowanych specjalistów, którzy posiadają doświadczenie w zakresie rehabilitowania kobiet ciężarnych i po porodzie. Dobrze dobrana rehabilitacja w Warszawie nie tylko pozwoli nam złagodzić dolegliwości bólowe, ale również pomoże nam przygotować się na nadciągający poród poprzez naukę zachowań pozwalających zniwelować ból i nieprzyjemne dolegliwości zarówno podczas okresu ciąży, jak i samego porodu. Tego rodzaju zajęcia rehabilitacyjne w Warszawie pomogą nam również zniwelować stres, z którym dla większości kobiet wiążą się ból i obawy podczas porodu.

Kiedy warto skorzystać z rehabilitacji kręgosłupa dla kobiet w ciąży i po porodzie?


Jednym z wielu pytań, które zadają sobie kobiety interesujące się rehabilitacją kręgosłupa w trakcie ciąży i po porodzie jest, to kiedy warto skorzystać z tego rodzaju pomocy. Prawdą jest, że każda pani w ciąży może skorzystać z tego rodzaju pomocy, dzięki której codzienne funkcjonowanie stanie się o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze, a strach dotyczący samego porodu zacznie maleć wraz z każdymi odbytymi zajęciami. Wiemy już, że każda ciężarna może ulżyć sobie za pomocą profesjonalnych zajęć rehabilitacyjnych w Warszawie, co jednak powinno nas skłonić do uczestnictwa w tego rodzaju zajęciach po porodzie? Wskazaniem do uczestnictwa w zajęciach rehabilitacyjnych po porodzie są bóle kręgosłupa, które nie ustały pomimo odciążenia kręgosłupa, który podczas ciąży obarczony był wagą płodu.

Jak wybrać najlepszego rehabilitanta w Warszawie?


Znalezienie najlepszego specjalisty z zakresu rehabilitacji dla kobiety w ciąży i po porodzie w tak dużym mieście, jak Warszawa może okazać się trudne ze względu na mnogość ofert znajdujących się na rynku. Jak zdecydować, któremu specjaliście powierzyć zdrowie zarówno nasze, jak i naszego dziecka? Warto przed wybraniem się na zajęcia dowiedzieć się wszystkiego o osobie, która będzie je prowadziła. Rozsądnym wyborem będzie skorzystanie z usług rehabilitanta, który świadczy swoje usługi, w renomowanej przychodzi. Dlaczego to dobry pomysł? Właściciele przychodni przed przyjęciem pracownika, który decydował będzie o ludzkim zdrowiu, mając bezpośredni wpływ na jakość życia pacjentów, weryfikują zarówno jego wykształcenie, jak i doświadczenie oraz umiejętności, dzięki czemu mamy pewność, że trafiamy w najlepsze ręce.

Zamknij menu