Rehabilitacja kręgosłupa w ciąży i po porodzie

Kobiety – zarówno w czasie ciąży, jak i po porodzie – często odczuwają dokuczliwe dolegliwości bólowe kręgosłupa i stawów krzyżowo-biodrowych, co uniemożliwia im normalne funkcjonowanie. Bóle te wynikają z obciążenia kręgosłupa, przy jednoczesnym rozluźnieniu więzadeł, które odpowiadają za stabilność kręgosłupa. Przyczyną przeciążenia kręgosłupa jest zwiększająca się waga kobiety i płodu oraz zwiększone przodopochylenie miednicy.

Zakaz stosowania środków przeciwbólowych  w ciąży i podczas karmienia sprawia, że przyszłe i młode matki pozostają sam na sam ze swoim bólem. Tymczasem rehabilitacja kręgosłupa u kobiet w ciąży i po porodzie to skuteczna i całkowicie bezpieczna metoda zwalczania dolegliwości bólowych. Fizjoterapeuci  Centrum Ortopedii i Rehabilitacji FIMEDICA w Warszawie specjalizują się w nieinwazyjnym leczeniu bólu kręgosłupa co umożliwia znacznie szybszy powrót do normalnego funkcjonowania po porodzie. Jednym z elementów zajęć dla przyszłych matek jest z kolei nauka prawidłowych zachowań, pozwalających na przejście przez ciążę i poród bez typowego bólu i stresu oraz powrót do formy po porodzie.

Rehabilitacja kręgosłupa w ciąży i po porodzie Klinika Fimedica Warszawa

Kiedy warto skorzystać z tej formy rehabilitacji?

Zdecydowanym wskazaniem do rehabilitacji są bóle kręgosłupa, które nie ustają po porodzie, mimo ustania obciążenia kręgosłupa dodatkową wagą płodu. Zajęcia rehabilitacyjne dedykowane są zarówno kobietom w ciąży, jak i młodym matkom zmagającym się z bólami, natomiast udział w szkoleniach z zakresu prawidłowych zachowań i nawyków w trakcie ciąży może być wskazany także wszystkim kobietom dopiero planującym zajście w ciążę.

Jaki zakres zajęć rehabilitacyjnych dla kobiet w ciąży i po porodzie oferuje FIMEDICA?

1. Aktywne 9 miesięcy
„Aktywne 9 miesięcy” to indywidualne zajęcia dla kobiet w ciąży z elementami pilatesu i stretchingu. Zajęcia zapewniają dobrą kondycję fizyczną przed porodem i jednocześnie zapobiegają bólom kręgosłupa i stawów po porodzie, dodatkowo pozwalając na szybki powrót do prawidłowej sylwetki.
2. Specjalistyczne masaże dla kobiet w ciąży

3. Terapia manualna w bólach kręgosłupa u kobiet w ciąży i po porodzie

4. Zajęcia Mama-powrót do formy

Wszystkie prowadzone w Centrum Ortopedii i Rehabilitacji FIMEDICA formy rehabilitacji są w pełni bezpieczne dla przyszłych i młodych mam oraz dla ich dzieci.

Zapraszamy do kontaktu w celu zapisania się na zajęcia – telefonicznie lub online.

Close Menu