Aby umówić wizytę, zadzwoń! 665 666 728 (22) 622 19 38

Rehabilitacja – jak się do niej przygotować?

Wiele osób, które decydują się na skorzystanie z usług rehabilitanta w Warszawie, odczuwa stres przed pierwszą wizytą w jego gabinecie, jednak zupełnie niepotrzebnie. Pacjenci nie zawsze wiedzą co czeka ich w gabinecie i jak powinni przygotować się do rehabilitacji i często to właśnie jest przyczyną stresu. Jakie kroki powinniśmy podjąć jako pacjenci przed pierwszą wizytą w gabinecie rehabilitacyjnym?

Na samym początku naszej przygody z rehabilitacją w Warszawie musimy pamiętać o tym, że potrzebować będziemy pierwszej, wstępnej wizyty, podczas której warszawski rehabilitant oceni jakie zabiegi i ćwiczenia przyniosą nam najwięcej korzyści. Nasza droga może rozpocząć się w gabinecie lekarza pierwszego kontaktu, który po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego może doradzić nam udanie się do specjalistów takich jak warszawski rehabilitant, neurolog z Warszawy, czy ortopeda, którzy za pomocą szczegółowych badań zdecydują, czy nasz przypadek wymaga rehabilitacji w Warszawie. Również rodzaj rehabilitacji wymaga ustaleń ze specjalistami, szczególnie jeśli jesteśmy pod opieką lekarzy z różnych specjalizacji. Jeśli nasze problemy wymagają nie tylko wizyty u warszawskiego rehabilitanta, ale także konsultacji z innymi specjalistami, to z pewnością warto wybrać placówkę, w której znajdziemy wszystkie interesujące nas specjalizacje.

Zdecydowałem udać się do rehabilitanta z Warszawy, co dalej?

Jeśli udało się nam się podjąć decyzję o wybraniu się na rehabilitację w Warszawie, to kolejnym krokiem, jaki wykonamy, powinno być zadbanie o to, aby na pierwszej wizycie u warszawskiego rehabilitanta posiadać wszystkie potrzebne dokumenty. Co konkretnie powinniśmy zabrać ze sobą na wizytę? Z pewnością będzie nam potrzebny dowód osobisty, bo to właśnie w dzięki temu dokumentowi zostaniemy pacjentami wybranej przez nas placówki i przyjęci na wizytę przez warszawskiego rehabilitanta. Powinniśmy zabrać ze sobą wszystkie posiadane przez nas wyniki badań, które mają związek z naszą przypadłością, ponieważ dzięki nim ustawimy naszemu rehabilitantowi pracę i przyspieszymy proces doboru odpowiedniego rodzaju rehabilitacji. To właśnie na podstawie wywiadu, oględzin w gabinecie, a także dostarczonych przez nas badań specjalista z zakresu rehabilitacji w Warszawie będzie mógł podjąć decyzję o dalszej diagnostyce lub rozpoczęciu procesu rehabilitacji. 

Jak wybrać rehabilitanta w Warszawie?

Wiele osób zastanawia się, jak wybrać najlepszego warszawskiego rehabilitanta. Po pierwsze powinniśmy zapoznać się z opiniami i referencjami dostępnymi na stronach internetowych oraz forach, ponieważ to tam pacjenci opisują swoje zarówno pozytywne, jak i negatywne wizyty lekarskie. Jeśli wstępnie wybierzemy rehabilitanta z Warszawy, który spełnia nasze oczekiwania, to kolejnym krokiem powinno być zadzwonienie do placówki, w której przyjmuje dany lekarz lub bezpośrednio do jego gabinetu i zapoznanie się z dostępnymi terminami wizyt. Jeśli terminy będą bardzo odległe, a my potrzebujemy szybkiej rehabilitacji, to może być konieczne wytypowanie innego specjalisty. Pamiętajmy, że również podejście warszawskiego rehabilitanta ma znaczenie, jeśli atmosfera panująca w gabinecie jest pozytywna, to przestajemy odczuwać stres związany z wizytą.

Pierwsze zabiegi i ćwiczenia, jak się do nich przygotować?

Wiele osób, które z ćwiczeń i rehabilitacji w Warszawie będą korzystać po raz pierwszy, zastanawia się, co właściwie powinny zabrać na taką wizytę i jak odpowiednio się do niej przygotować. Pierwszą rzeczą, jaka okazuje się przydatna, jest obuwie zmienne, jednak w niektórych miejscach nie jest to wymóg konieczny, w wielu poradniach znajdują się ochraniacze na buty, które z powodzeniem zastępują obuwie zmienne. Kolejną rzeczą, w jaką powinniśmy być zaopatrzeni, jest ręcznik. W zależności od przychodni konieczne może być również zabranie gaz w przypadku elektroterapii, żelu do USG, czy papierowych ręczników, jednak tego rodzaju wymagania stawiają swoim pacjentom wybrane przychodnie. Wybierając się na rehabilitację w Warszawie, należy założyć wygodny strój, który pozwoli nam na sprawne odsłonięcie chorej okolicy, a także nie będzie ograniczał naszych ruchów podczas ćwiczeń, najlepiej wybrać dres i luźną koszulkę.

Zamknij menu