Osteopatia wisceralna

Ciało ludzkie codziennie ulega napięciu. Jest to spowodowane stresem, urazem lub złymi nawykami. Organizm ludzki to nie pojedyncze organy, ale ciało jako całość, a istota leczenia nie polega na przyniesieniu chwilowej ulgi, lecz usunięciu przyczyn. Takie możliwości daje terapia wisceralna (osteopatia).

Terapia wisceralna jest postępowaniem leczniczym, który ma na celu przywrócenie prawidłowego  napięcia, elastyczności i ruchomości narządów wewnętrznych. Dzięki swojej relacji z innymi elementami w ludzkim ciele pozwala na wyeliminowanie pierwotnego czynnika uszkadzającego. Narządy wewnętrzne są podwieszone za pomocą  systemu sieci łącznotkankowej do struktur kostnych  takich jak kręgosłup, żebra, kości miednicy.

W terapii wisceralnej osteopata wykorzystuje dłoń. Jest ona jednocześnie instrumentem diagnostycznym i narzędziem terapeutycznym. Wyeliminowanie zaburzeń ruchomości oraz napięć w ciele ludzkim pozwoli na przywrócenie harmonii oraz usprawnienie samoregulujących się procesów w ludzkim organizmie. Należy pamiętać , że w terapii narządów wewnętrznych mamy doczynienia z zaburzeniem czynności danego narządu bez morfologicznej patologii, którą możemy zobaczyć w badaniach dodatkowych (MRI, USG, CT).

Umów wizytę !