Rehabilitacja Warszawa

Fizjoterapia również znana jako rehabilitacja to metoda leczenia wykorzystująca różne środki naturalne występujące w środowisku, takie jak ruch, bodźce termiczne, fizyczne, mechaniczne, świetlne i elektryczne.  Rehabilitacja zajmuje się rozwinięciem, utrzymaniem i przywróceniem czynności ruchowych w jak największym możliwym stopniu utraconych w wyniku kontuzji, upływu czasu, wypadku lub choroby. Fizjoterapia przynosi dobre rezultaty w  powrocie do sprawności po zabiegach operacyjnych, jak i wzmocnieniu poszczególnych partii ciała  przed zabiegiem operacyjnym. Fizjoterapia stosowana jest w celu  skorygowania  wad postawy a także w profilaktyce.

Fizjoterapia jest integralną częścią nauk medycznych. Wyróżniamy cztery główne działy fizjoterapii:

Kinezyterapia

Jest to dział obejmujący leczenie za pomocą ruchu. Ćwiczenia fizyczne wykonywane są samodzielnie przez pacjenta lub przy pomocy kinezyterapeuty. Często ćwiczenia prowadzone są przy pomocy specjalistycznych sprzętów jak taśmy, piłki, stepy, poduszki sensomotoryczne, materace itd. Wyróżnia się trzy metody kinezyterapeutyczne: mechaniczne, neurofizjologiczne i edukacyjne.

Terapia manualna

Opiera się na dokładnym badaniu pacjenta, diagnozie a następnie leczeniu manualnym. Praca manualna obejmuje przede wszystkim mięśnie, więzadła, stawy i powięzi. Wykorzystuje się wiele metod terapii, które dobierane są do danej dysfunkcji czy schorzenia m.in. metody wg Cyriax, Levit, Mulligan, Mc Kenzie, Akerman, PNF, neuromobilizacje, mobilizacje tkanek miękkich.

Fizykoterapia

Wykorzystuje zjawiska fizyczne takie jak światło, prąd elektryczny, magnetyzm, ultradźwięki, niskie temperatury do pobudzania procesów biologicznych w tkankach. Celem zabiegów fizykoterapeutycznych jest zniwelowanie bólu, obrzęku, stanu zapalnego oraz wspomaganie  proces rehabilitacji.

Masaż

Polega na odkształcaniu tkanki głównie mięśniowej po przez głaskanie, rozcieranie, ugniatanie i oklepywanie. Masaż może mieć charakter leczniczy lub relaksacyjny. Masaż leczniczy stosowany jest w wielu dysfunkcjach organizmu. W celu usunięcia obrzęku stosowany jest drenaż limfatyczny natomiast do pracy na mięśniach i więzadłach wykorzystywany jest masaż funkcyjny i poprzeczny.

W centrum rehabilitacji Fimedica znajdą Państwo szeroki wachlarz zabiegów fizjoterapeutycznych prowadzonych przez doświadczonych  i wykwalifikowanych fizjoterapeutów. Specjalizujemy się w rehabilitacji schorzeń kręgosłupa oraz stawów obwodowych. Nasza przychodnia rehabilitacyjna znajduje się w dogodnej lokalizacji w Centrum Warszawy.

Rehabilitacja kręgosłupa Warszawa

Bóle i dolegliwości w obrębie kręgosłupa wynikające z prowadzenia siedzącego trybu życia są poważnym i powszechnym problemem. Coraz częściej skłaniają do nadużywania leków przeciwbólowych lub nawet niemożności podjęcia pracy, a bardzo silne dolegliwości utrudniają codzienne funkcjonowanie. Tymczasem istnieje szereg metod wykorzystywanych do leczenia jak i profilaktyki chorób kręgosłupa. Nasi fizjoterapeuci zapewniają indywidualne i kompleksowe leczenie zawierające naukę prawidłowej postawy, program ćwiczeń, techniki manualne oraz zabiegi z zakresu fizykoterapii.

Rehabilitacja ortopedyczna Warszawa

Jest to proces polegający na przywracaniu funkcji narządu ruchu oraz aktywności fizycznych utraconych wskutek urazu, choroby lub innych wad układu kostno-stawowego i mięśniowego. Rehabilitacja ortopedyczna wykorzystywana jest w leczeniu przed operacyjnym w celu zwiększenia siły mięśniowej i zakresu ruchomości w stawach oraz uzyskania lepszych efektów rehabilitacyjnych po zabiegu. Wczesna rehabilitacja pooperacyjna zapobiega powikłaniom zatorowo-zakrzepowym oraz oddechowo-krążeniowym. Rehabilitacje pooperacyjna rozpoczyna się po zagojeniu ran, a jej celem jest odbudowa masy mięśniowej oraz poprawa funkcjonalna układu ruchu. Rehabilitacja ortopedyczna znajduje zastosowanie w leczeniu pourazowym jak skręcenia, zwichnięcia, przeciążenia stawów, naderwania ścięgien, stłuczenia tkanek miękkich itp. Celem rehabilitacji pourazowej jest likwidacja dolegliwości bólowych oraz powrót do sprawności ruchowej sprzed urazu, uzyskane w jak najszybszym czasie.

Jeśli potrzebujesz  rehabilitacji barku, kolana lub innego stawu obwodowego lub cierpisz na bóle kręgosłupa, nasza klinika rehabilitacji w centrum Warszawy (Śródmieście) zaprasza na kompleksową i profesjonalną rehabilitacje.