Osocze bogatopłytkowe PRP Warszawa

CZYNNIKI WZROSTU –  (PRP)

Wskazania:

  • choroby przyczepów ścięgien takie jak łokieć tenisisty czy golfisty
  • zmiany w obrębie rozcięgna podeszwowego
  • zmiany zwyrodnieniowe ścięgien
  • urazy mięśni
  • rekonstrukcja więzadeł stawowych

Zabieg  PRP wykonujemy w naszym Centrum Fimedica w Warszawie!

Od kilku lat w świecie ortopedii i medycyny sportowej coraz częściej można się spotkać z terapiączynnikami wzrostu. Stosowane są one zarówno pooperacyjnie, jak i pourazowo wpływając zarówno na poprawę procesów kościotwórczych (przyspieszenie zrostu kostnego) jak i na regenerację tkanek miękkich, tj. ścięgien czy więzadeł. Najczęstszymi wskazaniami do tego zabiegu są wszelkiego rodzaje entezopatie, czyli choroby przyczepów ścięgien takie jak łokieć tenisisty czy golfisty (stan zapalny w okolicy nadkłykcia bocznego lub przyśrodkowego kości ramiennej), kolano skoczka (entezopatia więzadła rzepki), zmiany w obrębie rozcięgna podeszwowego (m.in. ostrogi), a także zmiany zwyrodnieniowe ścięgien (najczęściej Achillesa) oraz urazy mięśni. Czynniki wzrostu podawane są też coraz częściej w trakcie ortopedycznych zabiegów operacyjnych takich jak np. rekonstrukcja więzadeł stawowych w celu przyspieszenia procesów gojenia.

Sam zabieg składa się z kilku etapów. Rozpoczyna się od standardowego pobrania krwi od pacjenta, która następnie umieszczana jest w specjalnym separatorze i odwirowywana. Z krwi „wydzielane” są trzy warstwy – erytrocyty, osocze oraz koncentrat bogatopłytkowy (PRP- Platelet Rich Plasma).PRP następnie podawane jest bezpośrednio w miejsce zabiegowe, często pod kontrolą USG, choć nie zawsze jest to konieczne. Pobranie preparatu z własnej krwi pacjenta znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań takich jak reakcja alergiczna czy zakażenie wirusami.

Zabieg ma na celu wywołanie miejscowego stanu zapalnego i tym samym inicjację procesów gojenia, w związku z czym kilka dni po zabiegu często odczuwalny jest ból, a nawet przejściowe pogorszenie stanu pacjenta. Aby nie zaburzać działania PRP w początkowym okresie po zabiegu nie zaleca się stosowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych, co może zmniejszać komfort pacjenta. Ponadto przez około 3 dni od zabiegu zaleca się odciążenie miejsca zabiegowego i odpoczynek. Następnym elementem leczenia powinna być stopniowo wprowadzana i szeroko pojęta rehabilitacja dostosowana indywidualnie dla każdego pacjenta.

Iniekcja osocza bogatopłytkowego ACP Arthrex  – 700 PLN

Iniekcja osocza bogatopłytkowego Glo – 900 PLN

Iniekcja osocza bogatopłytkowego System Angel Arthrex – 1500 PLN

Iniekcja osocza bogatopłytkowego Biomet   – 1500 PLN