Aby umówić wizytę, zadzwoń! 665 666 728 (22) 622 19 38

Medycyna Sportowa Warszawa

Coraz więcej osób, w trosce o własne zdrowie i kondycję fizyczną, decyduje się na uprawianie sportu. Niestety, tylko nieliczni decydują się na kontrolne badania (predyspozycji i ograniczeń) u lekarza sportowego przed rozpoczęciem uprawiania wybranej przez siebie dyscypliny. Brak takich konsultacji może mieć szereg niewskazanych dla naszego zdrowia (i samopoczucia) konsekwencji. Podejmowana aktywność może przynieść nie tylko kontuzje, ale też stanowić poważne zagrożenia zdrowotne ze strony układu sercowo-naczyniowego czy – w przypadku dzieci nieodpowiednio wkraczających w świat sportu – ryzyko zaburzenia prawidłowego rozwoju fizycznego. Właśnie dlatego, decydując się  na uprawianie sportu, warto skorzystać z pomocy dobrej poradni medycyny sportowej w Warszawie. FIMEDICA posiada szerokie kompetencje z zakresu aktywności sportowej (amatorskiej i wyczynowej), a nasi specjaliści rzetelnie odpowiedzą na Twoje pytania i obawy związane ze sportem.

Medycyna sportowa Klinika Fimedica Warszawa

Medycyna sportowa, znana również jako ortopedia sportowa, jest jedną z dziedzin wiedzy medycznej, która zajmuje się procesami zachodzącymi w organizmie, związanymi z aktywnością fizyczną. Medycyna sportowa sprawuje opiekę nie tylko nad dziećmi i dorosłymi, którzy chcą zacząć uprawiać bądź uprawiają sport, lecz także nad osobami, które z przyczyn zdrowotnych powinny jak najszybciej rozpocząć wskazaną dla nich aktywność fizyczną. 

Kiedy należy skorzystać z pomocy ortopedy sportowego?

Jeśli jesteś osobą, która rozpoczyna przygodę ze sportem lub aktywnością fizyczną, ale nie wiesz czy stosowana przez Ciebie technika wykonywania ćwiczeń jest prawidłowa, nasi fizjoterapeuci i trenerzy personalni nauczą Cię prawidłowych wzorców ruchowych.

Wskazaniem do konsultacji z lekarzem ortopedą sportowym i do rehabilitacji pod jego okiem są także urazy.

Jeśli jesteś rodzicem dziecka, warto umówić się na konsultacje z zakresu medycyny sportowej w następujących sytuacjach:

– jeśli dziecko chce podjąć aktywność fizyczną lub brać udział w zajęciach sportowych,
– jeśli dziecko bierze udział w zawodach sportowych,
– jeśli chcesz wiedzieć czy Twoje dziecko wykonuje ćwiczenia w sposób prawidłowy i dostosowany do swoich możliwości i wieku.

Lekarz sportowy odpowie na pytania, uspokoi obawy i dobierze odpowiedni rodzaj aktywności dla pacjentów w każdym wieku.

Jaką pomoc w zakresie medycyny sportowej zapewnia FIMEDICA?

W naszym Centrum świadczymy usługi związane z zapobieganiem kontuzjom czy urazom narządu ruchu oraz z leczeniem urazów i kontuzji, których przyczyną wystąpienia jest sport – amatorski lub wyczynowy.

Rehabilitacja sportowa w naszej przychodni sportowej obejmuje:

– zmiany przeciążeniowe stawów, mięśni,
– zwichnięcia, podwichnięcia, skręcenia,
– stany po złamaniach kości,
– niestabilność i/lub blokowanie stawów,
– naderwania i zerwania ścięgien, mięśni czy więzadeł,
– leczenie pooperacyjne, jak i przedoperacyjne kontuzji i urazów sportowych.

Rehabilitacja sportowa dobierana jest indywidualnie i uwzględnia kondycję oraz rodzaj urazu pacjenta, a terapia prowadzona jest w zespole interdyscyplinarnym, w skład którego wchodzą lekarz medycyny sportowej lub ortopeda sportowy oraz fizjoterapeuta.

Przed przystąpieniem do terapii przeprowadzamy badanie u lekarza sportowego, w celu postawienia dokładnej diagnozy. W Centrum Ortopedii i Rehabilitacji FIMEDICA stosujemy następujące metody leczenia urazów:

– fizykoterapia,
– terapia manualna,
– terapia tkanek miękkich,
– kinezyterapia,
– trening funkcjonalny,
– zabiegi PRP – osocze bogato-płytkowe,
– terapia Kinesiology Taping,
– masaż leczniczy.

W Centrum FIMEDICA zajmujemy się nie tylko rehabilitacją osób po urazach sportowych, lecz także treningiem ogólnorozwojowym osób, które chcą zadbać o swoją kondycję i zdrowie po okiem doświadczonych terapeutów.

Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia wizyty – telefonicznie lub online.

Zamknij menu