Medycyna Sportowa Warszawa

Sport towarzyszy nam codziennie od wielu lat. Niektórzy zajmują się nim hobbystycznie, a inni zawodowo. Niezależnie od poziomu sportowego, jaki reprezentujemy, musimy wziąć pod uwagę, że uprawiając sport, jesteśmy narażeni na urazy i kontuzje. Zanim rozpoczniemy sportową przygodę, warto spotkać się ze specjalistą z zakresu medycyny sportowej, aby mógł on nam doradzić, jakie mam predyspozycje i ograniczenia. Rozsądne podejście do uprawiania sportu jest kluczowe w dalszym osiąganiu sukcesów. Wykonując różne ćwiczenia fizyczne, należy zwrócić szczególną uwagę na dzieci, gdyż nieodpowiedni sposób lub dobór aktywności, może spowodować szkody w ich rozwoju ruchowym. Klinika medycyny sportowej FIMEDICA oferuje usługi doświadczonych specjalistów, którzy z elastycznym i indywidualnym podejściem, wskażą drogę do poprawy stanu aparatu ruchowego i schorzeń z nim związanych.

Medycyna sportowa Klinika Fimedica Warszawa

Medycyna Sportowa i jej zakres – FIMEDICA

Medycyna sportowa nazywana jest również ortopedią sportową. Ten obszar tematyczny związany jest z zachowaniem organizmu człowieka, jako odpowiedzi na uprawianą aktywność fizyczną. Medycyna sportowa nie dotyczy tylko osób, które doznały kontuzji. Zajmuje się także osobami zdrowymi, które z własnej inicjatywy zamierzają podjąć aktywność fizyczną lub takimi, które z różnych względów zdrowotnych, powinny jak najprędzej to zrobić. Klinika medycyny pracy FIMEDICA dysponuje kadrą, która rzetelnie podchodzi do każdego pacjenta. Ich zdrowie, a także możliwości spełnienia sportowych celów są dla nas tak samo ważne, jak dla nich. Podchodzimy do drugiego człowieka ze zrozumieniem i przyjaznym nastawieniem, aby każdy, kto zdecyduje się na odwiedziny w FIMEDICA, poczuł się otoczony opieką, a oddane mu zainteresowanie, okazało się satysfakcjonujące. FIzjoterapeuci pracują z pasją, aby wykryć, zapobiec lub leczyć wszelkie dolegliwości. Przeprowadzona w naszej klinice rehabilitacja sportowa, może obejmować:

  • zmiany przeciążeniowe stawów, mięśni,
  • zwichnięcia, podwichnięcia, skręcenia,
  • stany po złamaniach kości,
  • niestabilność i blokowanie stawów,
  • naderwania i zerwania ścięgien, mięśni czy więzadeł,
  • leczenie pooperacyjne i przedoperacyjne kontuzji oraz urazów sportowych.
  • Medycyna Pracy – indywidualne podejście do pacjentów

Decydując się na wizytę w klinice medycyny pracy FIMEDICA, spotkają się Państwo z indywidualnym podejściem. Doskonale rozumiemy, jak różne mogą być potrzeby naszych pacjentów. Sport amatorski i zawodowy stawia inne wyzwania przed tymi, którzy je uprawiają, ale i tymi, którzy zapobiegają występowania u nich wszelkich urazów zdrowotnych. Holistyczne podejście i trafna diagnoza jest podstawą do rozpoczęcia rehabilitacji czy innej terapii sportowej. Wieloletnie doświadczenie naszych specjalistów pozwoliło wykształcić nie tylko bazę bogatą w przydatną wiedzę, ale i sposoby postępowania z pacjentami, którzy potrzebują dawki motywacji. W klinice FIMEDICA profesjonalność nie oznacza sztywnych ram i zasad, a raczej przyjazne i dokładne podejście do problemów naszych pacjentów, tak aby czuli się oni swobodnie i przede wszystkim wierzyli w słuszność wykonywanych przez siebie ćwiczeń.

Medycyna Pracy Warszawa – jak wygląda leczenie w FIMEDICA?

Wybierając specjalistę, który zadba o nasze zdrowie, chcemy mieć pewność, że spotkamy się z profesjonalną opieką. W FIMEDICA profesjonalność to słowo klucz naszych działań. Zanim przejdziemy do sedna sprawy, czyli terapii, pacjentów poddaje się badaniom, które przeprowadza lekarz sportowy. Po wystawieniu diagnozy, możliwe jest opracowanie planu leczenia urazów. Interdyscyplinarne podejście, które łączy pracę lekarza medycyny sportowej, ortopedy sportowego i fizjoterapeuty daje wymierne efekty, które widzimy w poprawie zdrowia naszych pacjentów. Analizując kondycję, stan fizyczny i kontuzję pacjenta zadajemy trafne pytania, na które szukamy dogłębnych odpowiedzi. Wszyscy, którzy cierpią na różnego typu urazy powstałe w trakcie uprawiania sportu lub osoby chcące zadbać o swoje zdrowie i kondycję pod okiem specjalisty, zapraszamy na wizytę w FIMEDICA i  wyniesienie swojego zdrowia oraz kondycji na najwyższy poziom.