Masaż Warszawa

FImedica masaż i rehabilitacja, masaż sportowy.

Masaż – to znany od starożytności zabieg fizjoterapeutyczny polegający na sprężystym odkształcaniu tkanek. Profesjonalnie wykonany masaż może mieć cele lecznicze, relaksacyjne lub rozgrzewające mięśnie.

W Fimedica oferujemy następujące rodzaje masażu: Masaż klasyczny, Masaż relaksacyjny, Masaż odchudzający, Masaż izometryczny, Masaż sportowy, Masaż leczniczy.

Masaż klasyczny

Łączy techniki masażu leczniczego i relaksacyjnego. Najczęściej wykonywany, mający na celu utrzymanie organizmu na stałym dobrym poziomie fizyczno-psychicznym. Jest to znana i najbardziej popularna technika masażu. Zapewnia doskonałe i wręcz natychmiastowe rozluźnienie mięśni, może być stosowana również leczniczo i ze wskazaniem na rehabilitację. Trwałe efekty zagwarantuje seria zabiegów wykonanych zarówno całościowo, jak i na poszczególne partie ciała.

Masaż relaksacyjny

Delikatny masaż posiadający wspaniałe właściwości odstresowujące i relaksacyjne. Pozwala osiągnąć stan głębokiego relaksu i wsłuchać sie w świat własnej, wewnętrznej muzyki. Zostawia niezapomniane uczucie lekkości i pełnej harmonii. Masaż ten ma przede wszystkim zastosowanie przy redukcji napięć oraz stresu. Stres atakuje zarówno małe jak i duże partie mięśni, osłabiając nie tylko ogólne krążenie, ale także cały układ limfatyczny, który jest oparty na regularnych skurczach mięśni. Usztywnienie ich przez podwyższony tonus mięśniowy osłabia także układ odpornościowy, limfa zaczyna trudniej krążyć. Nadmierne rozbudowanie niektórych mięśni, a także usztywnienie ich w wyniku oddziaływania chronicznego stresu wpływa nie tylko na sposób poruszania się, ale jednocześnie zmniejsza się elastyczność oraz gracja ciała. Celem tego masażu jest zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego a tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia i odprężenia. Szczególnie przydatny po długotrwałym wysiłku fizycznym, jaki i psychicznym.

Masaż odchudzający / Masaż ujędrniający

to forma masażu dzięki której tkanki, przede wszystkim tkanka łączna, uzyskują większe napięcie. Uzyskujemy przez to efekt estetyczny – mniejszej objętości tkanek. Bardzo pomocny przy odchudzaniu, zapobiega powstawaniu fałd skórnych – uzyskujemy jędrną tkankę skórną.
Podczas modelowania sylwetki ciała, dzięki wykorzystaniu specyficznych chwytów masażu, następuje rozbicie tkanki tłuszczowej. Przyspieszenie procesów metabolicznych, zachodzących w komórkach pod wpływem masażu przyspiesza spalanie tłuszczy. Efekt modelowania można zwiększyć przez detoksykację i zastosowanie preparatów do modelowania sylwetki ciała. Wykonywany on jest w oparciu o całościowy masaż leczniczy, łącząc w sobie techniki masażu klasycznego, izometrycznego i punktowego. Polecany szczególnie w celu likwidacji tkanki tłuszczowej z okolic ud, bioder i pośladków, przyczyniając się również do ogólnego spadku wagi.

Masaż izometryczny

Jest to jedna z metod leczenia fizykalnego. Zastosowanie odpowiednich rękoczynów pozwala na usprawnienie krążenia limfy przeciwdziałając powstaniu chorób wywołanych jej zastojem, jak również likwidując obrzęki zastoinowe, zapalne, inkotyczne i chłonne. Pozwala także na usprawnienie przepływu limfy po przebytych chorobach zakaźnych i nowotworowych, przyśpieszając powrót do zdrowia. Polega na intensywnym masowaniu mięśni podczas skurczu izometrycznego (napięcie mięśni bez wykonywania ruchu w stawie, czyli bez skracania długości mięśnia). Sprzyja to przede wszystkim rozwojowi siły i masy mięśniowej.

Masaż sportowy

to bardzo skuteczna metoda regeneracji mięsni całego ciała, szczególnie po wysiłku fizycznym, do jakich niewątpliwie należy uprawianie sportu z zachowaniem ogólnych norm fizjologii człowieka. Wykonany przed wysiłkiem podnosi skuteczność i wydajność pracy mięsni jednocześnie w dużym stopniu zabezpieczając je przed ewentualnym urazem ( do których często dochodzi bez odpowiedniego przygotowania ). Masaż mięśni przez głaskanie i rozcieranie zwiększa ich ukrwienie, co w efekcie końcowym wspomaga jego odżywianie. Ma to bezpośredni wpływ na położone w pobliżu stawy, co znakomicie wpływa na poprawę ich pracy. Masaż ten z wykorzystaniem odpowiedniej klasy specyfików oddziaływuje skutecznie na cały system mięśni szkieletowych poprawiając ich kondycje i elastyczność. Stosowany w leczeniu pourazowym daje doskonałe efekty oraz widoczne pozytywne zmiany struktury uszkodzonych bądź zanikających tkanek.

Masaż leczniczy

wpływa korzystnie na stan czynnościowy odpowiednich części ciała. Polega na pobudzaniu zakończeń nerwowych związanych z określonym narządem. Głównym celem jest leczenie pewnych zaburzeń organizmu poprzez zabiegi manualne. Każdy taki masaż może być poprzedzany zabiegami fizykalnymi, okładami kompresem rozgrzewającym czy też wykonywany z użyciem środków wspomagających zabieg, np. różnego rodzaju maści lecznicze działające przeciwbólowo, przeciwzapalnie i rozgrzewająco.