Aby umówić wizytę, zadzwoń! 665 666 728 (22) 622 19 38

Na czym polega terapia tlenowa w Warszawie?

Terapia tlenowa w Warszawie jest coraz bardziej powszechną metodą leczenia wielu schorzeń, w tym również chorób nowotworowych. Pacjenci, u których regularnie stosuje się ową metodę, zauważają poprawę samopoczucia oraz pozytywny wpływ na sen, układ krążenia i złagodzenie uciążliwych bólów. Na czym więc polega terapia tlenowa i kto może z niej skorzystać?

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że tlen jest podstawowym elementem naszego życia, bez którego prawidłowe funkcjonowanie nie miałoby racji bytu. Oddychanie jest elementarną czynnością życiową, podczas której do organizmu dostarczany jest właśnie tlen. W medycynie jest on używany podczas leczenia chorób nowotworowych oraz terapii tlenowych, zbawiennie wpływających na wszystkie układy wewnętrzne w organizmie. Na czym więc polega terapia tlenowa w Warszawie i jak działa na człowieka? Terapia tlenowa to nic innego, jak dostarczanie do organizmu tlenu za pomocą specjalistycznej maski, która chroni przed wymieszaniem się powietrza znajdującego się w danym pomieszczeniu z podawanym tlenem. Dzięki takiemu działaniu nie tylko poprawiamy samopoczucie pacjenta, ale przede wszystkim wpływamy na jego organizm całościowo, zmniejszając podatność na wszelkiego rodzaju choroby, poprawę pracy płuc przy astmie oskrzelowej i duszności, wzmocnienie mięśni aspiracyjnych, zmniejszenie częstotliwości bóli migrenowych, przyspieszenie gojenia się ran itp.

Jakich korzyści możemy się spodziewać, stosując terapię tlenową w Warszawie?

Terapia tlenowa w Warszawie niesie za sobą wiele korzyści, które znacznie poprawiają nasz komfort codziennego życia, szczególnie w przypadku borykania się z przewlekłymi chorobami. Niezależnie od rodzaju schorzenia, terapia tlenowa w Warszawie wpływa pozytywnie i leczniczo na cały organizm, łącznie ze sferą emocjonalną i psychiczną. Osobom cierpiącym na zaburzenia lękowe czy depresyjne zaleca się stosowanie takiego leczenia w połączeniu ze standardową psychoterapią ze względu na wysokie prawdopodobieństwo poprawy samopoczucia i nastroju. Osoby cierpiące na nowotwory i guzy również bardzo często decydują się na taką formę terapii, ponieważ tlen dostarczany do organizmu wspomaga walkę z komórkami rakowymi. Warto również zastosować terapię tlenową w Warszawie jako doskonały sposób profilaktyki celem ogólnego poprawienia kondycji naszego organizmu. Tlen zbawiennie wpływa na układ krążenia, ogólną sprawność mięśniową, wzmacnia wątrobę, poprawia metabolizm, minimalizuje problemy ze snem i pomaga zredukować poziom hormonu stresu, który współcześnie jest jedną z głównych dolegliwości wyniszczających stopniowo nasz organizm.

Terapia tlenowa w Warszawie jako pomoc w budowaniu kondycji dla sportowców

Nie tylko osobom cierpiącym na różnego rodzaju dolegliwości zaleca się regularne korzystanie z terapii tlenowej w Warszawie. Również sportowcy czerpią ogromne korzyści z poddawania się owej metodzie, która zbawiennie działa na poprawę kondycji i wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Organizm, któremu dostarczany jest zapas tlenu podczas uprawiania aktywności fizycznej, wykazuje większą wydajność, co skutkuje poprawą wydolności i przyspieszeniem powrotu do formy po różnego rodzaju kontuzjach. Podczas wykonywania treningu, niezależnie od jego częstotliwości i nasilenia, wzrasta zapotrzebowanie na transport tlenu do tkanek mięśniowych. Warto więc zastosować maskę tlenową, która filtruje powietrze i dostarcza do organizmu do 100% więcej tlenu niż podczas standardowych ćwiczeń.

Dla kogo jest przeznaczona terapia tlenowa w Warszawie?

Świadomość zdrowego trybu życia oraz chęć poprawy komfortu codziennego funkcjonowania współcześnie jest coraz większa, dlatego też wielu z nas decyduje się na korzystanie z profilaktyki zdrowotnej oraz nieinwazyjnych metod leczenia schorzeń. Terapia tlenowa w Warszawie jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli zależy Ci na ogólnej poprawie swojego stanu zdrowia, ponieważ wpływa zbawiennie na układ krążenia, działa przeciwstarzeniowo, przeciwzapalnie, stymuluje układ immunologiczny, poprawia sen, nastrój, przyspiesza metabolizm, a co za tym idzie proces odchudzania, wspomaga walkę z chorobami i schorzeniami oraz wpływa na poprawę kondycji u sportowców. Terapia tlenowa w Warszawie jest więc metodą wszechstronną, której regularne stosowanie sprzyja poprawie stanu naszego zdrowia.

Zamknij menu