Aby umówić wizytę, zadzwoń! 665 666 728 (22) 622 19 38

Migrena – jak z nią walczyć i do jakiego specjalisty warto się udać?

Zażywanie silnych leków przeciwbólowych, unikanie sytuacji, które mogą wywoływać lub potęgować ból oraz stosowanie wszelkich środków zapobiegawczych, aby uniknąć migreny lub nieco ją złagodzić, tak wygląda życie wielu osób, które zmagają się z migreną. Każda osoba, która cierpi z powodu bolesnych migren, wie, jak ciężko jest funkcjonować, kiedy nadejdzie migrena, a także jak ciężko zwalczyć związane z nią dolegliwości. Jak walczyć z migreną, do jakiego lekarza się udać i kiedy podjąć decyzję o wizycie u specjalisty?

Codziennie na całym świecie wiele osób zmaga się z bólem migrenowym i towarzyszącymi mu objawami, które utrudniają codziennie funkcjonowanie i powodują problemy z wykonywaniem obowiązków rodzicielskich, służbowych, a także trudności w uporaniu się z najprostszymi pracami domowymi. Pierwszym krokiem do skutecznego leczenie bóli migrenowych jest ich zdiagnozowanie, dlatego, jeśli nie mamy pewności, czy na pewno mamy do czynienia z migreną, to najlepszym pomysłem będzie konsultacja u warszawskiego neurologa, który wykona wszystkie konieczne badania, po których postawi diagnozę i zaplanuje odpowiednie leczenie. Bóle migrenowe zazwyczaj trwają od kilku godzin, aż do kilku dni i stoi za nimi szereg najróżniejszych objawów. Oczywiście możemy radzić sobie z nimi za pomocą leków oraz zaleceń otrzymanych od naszego lekarza, ale również stosować domowe sposoby, które czasem skutecznie łagodzą objawy migrenowe.

Domowe sposoby radzenia sobie z bólem migrenowym 

Wiele osób, które miewają migreny oprócz stosowania się do zaleceń lekarza, walczy z bólem także za pomocą domowych sposobów. Podczas migreny często można odczuć wrażliwość na światło oraz dźwięki, nawet jeśli innym wydają się one nieszczególnie głośne. Jeśli czujemy, że nadchodzi ból, albo w danym momencie już odczuwamy go dość dotkliwie, to dobrym sposobem będzie odpoczynek w cichym i ciemnym miejscu takim jak np. nasza sypialnia. Skuteczne mogą okazać się również stosowanie okładów, możemy stosować zarówno zimne, jak i ciepłe kompresy, w zależności od tego, na które z tych rozwiązań lepiej zareaguje nasz organizm. Wielu osobom pomaga także lawenda, może to być herbata lawendowa, lub olejek, który będzie sprawiał, że będzie otulał nas aromat lawendy, tego rodzaju produkty możemy kupić w sklepach zielarskich oraz punktach ze zdrową żywnością. Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest picie dużych ilości wody, nawodniony organizm lepiej radzi sobie z bólami migrenowymi. Jednym z najważniejszych aspektów radzenia sobie z migreną jest obserwacja naszego organizmu, ponieważ to dzięki niej możemy dowiedzieć się, co zaostrza bóle migrenowe i powoduje ataki migreny. Pamiętajmy, że poza stosowaniem domowych sposobów warto również być pod stałą opieką neurologa w Warszawie, który zadba o to, aby bóle migrenowe pojawiały się jak najrzadziej i były jak najmniej dotkliwe.

Osteopatia – alternatywa dla wizyty u neurolga w zakresie leczenia migreny

Wiele osób szukając specjalisty, który pomoże im uporać się z bólem migrenowym, od razu wybiera wizytę u neurologa, jednak nie tylko neurologia zajmuje się skutecznym leczeniem bólu migrenowego. Jeśli szukamy alternatywy dla neurologa, z pewnością powinniśmy zapoznać się ze zbawiennym wpływem osteopatii oraz jej fenomenalnymi wynikami w leczeniu bólu migrenowego. Osteopatia oddziałuje na wiele czynników, dlatego, jeśli w naszym przypadku podczas bólu migrenowego występują również inne dolegliwości takie jak mdłości, ucisk, czy problemy z widzeniem, to możemy mieć pewność, że warszawski osteopata zrobi wszystko, co w jego pomocy, aby pomóc nam uwolnić się od wszystkich wywoływanych przez migrenę objawów.

Niezależnie od tego, do jakiego specjalisty zdecydujemy się wybrać, pamiętajmy, żeby nie zwlekać. Bóle migrenowe nie tylko są nieprzyjemne i znacznie obniżają jakość życia, ale nieleczone mogą być coraz dotkliwsze, tym samym utrudniając nam codzienne funkcjonowanie. Wybierając wykwalifikowanego specjalistę, zyskujemy szansę na całkowite wyeliminowanie z naszego życia bólu migrenowego.

Zamknij menu