Aby umówić wizytę, zadzwoń! 665 666 728 (22) 622 19 38

Migrena, czy da się ją pokonać?

Każdy, kto kiedykolwiek doświadczył migreny, wie, że nie jest to zwykły ból głowy. Migrena powoduje nie tylko pulsujący, intensywny ból, ale może powodować również mdłości, wrażliwość na światło i szereg innych objawów. Czy migrenę da się pokonać?

Wiele osób na całym świecie co jakiś czas doświadcza dotkliwego, powodującego ograniczenia w codziennym życiu bólu migrenowego. Bóle migrenowe są nieprzewidywalne, mogą trwać zarówno kilka godzin, jak i kilka dni. Tego rodzaju dolegliwości powodują utratę produktywności, nierzadko również ryzyko utraty pracy, ponadto występowanie bólu migrenowego często rujnuje nasz plan dnia, a także zabiera nam cenny czas, który moglibyśmy spędzić na odpoczynku lub przebywając z rodziną. Wiele osób zastanawia się, czy jest jakikolwiek sposób, aby poradzić sobie z bólem i pokonać migrenę? Każda osoba, która cierpi z powodu tej przypadłości, może przygotować plan, który pomaga szybko działać w przypadku bóli migrenowych, plan możemy ułożyć sami lub z pomocą neurologa z Warszawy, który specjalizuje się między innymi w opiece nad pacjentami, którzy cierpią z powodu migreny. 

Działaj zanim ból stanie się bardzo dotkliwy

Pierwszym punktem w naszym planie powinno być podjęcie działań, kiedy tylko poczujemy pierwsze objawy bólowe, jeśli zareagujemy szybko, najpewniej ból migrenowy nie zdąży osiągnąć swojego największego stadium. Jeśli tylko poczujemy, że zbliża się migrena, najrozsądniejszym wyjściem będzie sięgnięcie po leki. Możemy zastosować tabletki na receptę, bez recepty lub ich kombinację, jeśli jednak planujemy łączyć ze sobą leki, to konieczna będzie konsultacja z neurologiem z Warszawy lub z lekarzem pierwszego kontaktu, aby upewnić się, że połączenie ze sobą danych tabletek nie zrobi nam krzywdy. To właśnie czas odgrywa kluczową rolę w łagodzeniu objawów migreny, warto więc nie czekać i wziąć leki najwcześniej jak to możliwe. Warto również obserwować swój organizm, ponieważ często daje on nam sygnały dotyczące zbliżającego się ataku migrenowego. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Zmiany nastroju takie jak drażliwość, lęki, czy nawet nadmierna euforia mogą być zwiastunem nadchodzącego bólu migrenowego. Kolejnymi objawami zwiastującymi są problemy z koncentracją oraz wrażliwość na światło i dźwięk, również głód i zmęczenie oraz częste ziewanie mogą zaliczać się do objawów. Organizm każdego człowieka jest inny, dlatego warto obserwować swój własny, aby dowiedzieć się, jak symptomy zwiastujące wyglądają w naszym przypadku, to znacznie uprości nam łagodzenie bólów migrenowych, a także zapobieganie im w przyszłości.

Znajdź przyczynę swoich dolegliwości

Bardzo pomocne w walce z migreną okazuje się ustalenie przyczyny ataków, pomaga to nie tylko zapobiegać atakom migrenowym, ale również zwalczyć je, kiedy już się pojawią. U wielu osób to głód często wywołuje bóle migrenowe, jeśli zdają sobie one z tego sprawę, to z pewnością mogą zapobiec wielu migrenom. Niezależnie od przyczyny, jeśli uda nam się odkryć przyczyny występowania bólu, mamy spore szanse na zmniejszenie częstotliwości oraz intensywności odczuwanego bólu migrenowego. Musimy pamiętać, że zarówno głód, jak i odwodnienie źle wpływają na osoby, którym zdarzają się ataki migrenowe, dlatego warto zadbać o aspekty, które z pozoru mogą wydawać nam się nieistotne. Często również to ostre światło lub głośne dźwięki zaostrzają ataki, w takim przypadku warto znaleźć ciche i ciemne miejsce, w którym będziemy mogli odpocząć i skupić się na naszym oddechu. Liczne ćwiczenia relaksacyjne oraz oddechowe mogą pomóc nam uporać się z bólem lub znacznie go zmniejszyć. Jeśli sami nie umiemy poradzić sobie z migreną, warto odbywać regularne wizyty u neurologa w Warszawie. Wielu osobom wydaje się, że ich objawy nie kwalifikują się do wizyty u neurologa, jednak nawet mając ataki migreny, raz na jakiś czas możemy skorzystać z pomocy specjalisty. Jeśli zaangażujemy się w leczenie i będziemy dbać o przestrzeganie zaleceń naszego lekarza, mamy sporą szansę na wyeliminowanie migreny z naszego życia, albo zminimalizowanie jej negatywnych objawów i ich następstw.

Zamknij menu