Masaż Warszawa

Masaże to praktykowane od starożytności zabiegi fizjoterapeutyczne, polegające na sprężystym odkształcaniu tkanek. Profesjonalnie wykonany zabieg – zależnie od rodzaju masażu – może mieć cel leczniczy, relaksacyjny lub służyć rozgrzewaniu mięśni np. przed czy po wysiłku fizycznym czy aktywności sportowej.

Centrum Ortopedii i Rehabilitacji FIMEDICA zapewnia swoim pacjentom dostęp do bogatej oferty różnych typów masaży, wykonywanych przez doświadczonych, certyfikowanych fizjoterapeutów.

Jakie typy zabiegów oferuje FIMEDICA?

Fizjoterapeuci Centrum Ortopedii i Rehabilitacji FIMEDICA wykonują następujące rodzaje masażu:

Masaż Klinika Fimedica Warszawa
Masaż Warszawa

Masaż klasyczny

Łączy techniki masażu leczniczego i relaksacyjnego i ma na celu stałe utrzymanie organizmu na dobrym poziomie fizyczno-psychicznym. Jest to najbardziej popularna technika masażu, która zapewnia wręcz natychmiastowe rozluźnienie mięśni i może być stosowana zarówno leczniczo, jak i w celach rehabilitacyjnych.

Masaż relaksacyjny

Delikatny masaż posiadający wspaniałe właściwości odstresowujące i relaksacyjne, skutecznie redukujący poziom napięć i stresu. Celem tego masażu jest zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego i zapewnienie pełnego rozluźnienia i odprężenia organizmu. Zabieg sprawdza się szczególnie po długotrwałym wysiłku fizycznym, jaki i psychicznym.

Masaż odchudzający / Masaż ujędrniający

Forma masażu dzięki której tkanki (zwłaszcza tkanka łączna) uzyskują większe napięcie i przynoszą efekt estetyczny w postaci mniejszej objętości tkanki tłuszczowej i ujędrnienia tkanek skórnych. Zabieg ten jest bardzo pomocny przy odchudzaniu, zapobiega powstawaniu fałd skórnych, likwiduje tkanki tłuszczowe z okolicy ud, bioder oraz pośladków i przyczynia się do ogólnego spadku wagi. Zabieg łączy techniki masażu leczniczego, klasycznego, izometrycznego i punktowego.

Masaż limfatyczny

Jest to jedna z metod leczenia, pozwalająca na usprawnienie krążenia limfy, co przeciwdziała powstawaniu chorób wywołanych jej zastojem, ale też likwiduje obrzęki zastoinowe, zapalne i chłonne. Masaże limfatyczne poprawiają przepływ limfy po przebytych chorobach zakaźnych i nowotworowych, przyspieszając powrót do zdrowia.  

Masaż sportowy

Jest to niezwykle skuteczna metoda regeneracji mięśni całego ciała, szczególnie po wysiłku fizycznym związanym z uprawianiem sportu. Wykonany przed wysiłkiem podnosi z kolei skuteczność i wydajność pracy mięśni i zabezpiecza je w dużym stopniu przed ewentualnymi urazami. Masaż sportowy korzystnie wpływa też na stawy, a z użyciem odpowiedniej klasy specyfików oddziałuje skutecznie na cały system mięśni szkieletowych poprawiając ich kondycję i elastyczność. Stosowany w leczeniu pourazowym daje doskonałe efekty oraz widoczne pozytywne zmiany struktury uszkodzonych bądź zanikających tkanek.

Masaż leczniczy

Polega na pobudzaniu zakończeń nerwowych związanych z określonym narządem i korzystnie wpływa na stan czynnościowy odpowiednich części ciała. Głównym wskazaniem do zabiegu jest leczenie rozmaitych zaburzeń organizmu, a sam masaż może być poprzedzany zabiegami fizykalnymi, czy też wykonywany z użyciem środków wspomagających zabieg, np. kompresów czy różnego rodzaju maści leczniczych działających przeciwbólowo, przeciwzapalnie i/lub rozgrzewająco.

Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia się na zabieg – telefonicznie lub online.