Aby umówić wizytę, zadzwoń! 665 666 728 (22) 622 19 38

Łokieć tenisisty, czym jest i jak leczyć tę dolegliwość?

Łokieć tenisisty, znany także jako zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej, to dolegliwość, która spowodowana jest przeciążeniem lub niewłaściwym leczeniem kontuzji, które w efekcie skutkuje bolesnym zapaleniem ścięgna. Jakie objawy towarzyszą schorzeniu nazywanemu łokciem tenisisty, kto jest na nie najbardziej narażony oraz jak je leczyć?

Łokieć tenisisty wielu osobom kojarzy się ze schorzeniem, na które narażone są głównie osoby uprawiające aktywność fizyczną, jednak to założenie jest błędne, ponieważ dolegliwości związane z łokciem tenisisty najczęściej dotykają osoby, które na co dzień przez długą część dnia piszą na klawiaturze. Na ból stawu łokciowego tego rodzaju narażone są więc osoby wykonujące prace biurowe, informatycy, a także osoby wykonujące zawody, w których nadgarstek często jest w ruchu takie jak monterzy, elektrycy, czy lekarze ze specjalizacją w ortopedii. Schorzenie tego rodzaju może wywołać jednak również noszenie ciężkich rzeczy, czy ogólne przeciążenie przedramion, więc tak naprawdę każdy człowiek jest narażony na tę dolegliwość. Łokieć tenisisty możemy podejrzewać u siebie, jeśli mamy takie objawy jak ból łokcia, opuchlizna, tkliwość lub znacznie osłabiony chwyt w dłoni. Dolegliwości bólowe i ogólnie osłabienie zazwyczaj mijają samoistnie w ciągu od kilku miesięcy, do około dwóch lat, jednak znacznie rozsądniejszym wyjściem od czekania jest szybka wizyta u warszawskiego ortopedy lub fizjoterapeuty.

Łokieć tenisisty, diagnoza i leczenie 

Jeśli podejrzewamy u siebie łokieć tenisisty ze względu na posiadane przez nas objawy, to pierwszym miejscem, jakie powinniśmy odwiedzić, jest gabinet ortopedy z Warszawy, który potwierdzi naszą diagnozę. Jeśli diagnoza się potwierdzi, to z pewnością najlepiej dla naszego zdrowia i samopoczucia będzie, jeśli zaprzestaniemy wykonywania czynności obciążających dane mięśnie i ścięgna. Często czynności, o których mowa związane są z wykonywaną przez nas pracą zarobkową, w tym przypadku warto porozmawiać z pracodawcą o chwilowym ograniczeniu obowiązków, które wzmagają dolegliwości bólowe.

Jednym z postępowań, jakie podejmowane są podczas leczenia łokcia tenisisty, jest przyjmowanie środków przeciwbólowych oraz przeciwzapalnych, które nie tylko pomogą nam złagodzić dolegliwości bólowe, ale również będą zwalczały stany zapalne będące źródłem problemów. Oprócz leków przyjmowanych doustnie osoby z łokciem tenisisty stosują także maści, które po nałożeniu bezpośrednio na miejsce, w którym występuje ból, pomagają znacznie zmniejszyć uczucie dyskomfortu wywołane dolegliwościami. Maści mają tę przewagę nad lekami stosowanymi doustnie, że nie powodują żadnych dolegliwości żołądkowych, co często dzieje się przy tabletkach podczas ich długotrwałego stosowania. Kolejnym sposobem leczenia łokcia tenisisty jest fizjoterapia w Warszawie, która nie tylko ułatwia funkcjonowanie, ale gwarantuje znacznie szybszy powrót do zdrowia.

Łokieć tenisisty – dlaczego nie warto go bagatelizować? 

Łokieć tenisisty to z pozoru niegroźne schorzenie, nie warto jednak go bagatelizować, ponieważ zaniedbany stan chorobowy może skończyć się nawet na stole operacyjnym. Cierpiąc na to schorzenie, najlepszym wyjściem jest rehabilitacja w Warszawie, a także warszawska fizjoterapia, ponieważ to one gwarantują nam najlepsze efekty. W gabinetach pod okiem specjalistów możemy podjąć terapią manualną, która przywróci naszym stawom ruchomość, ćwiczenia mające na celu wyleczenie chorych mięśni, a także odpowiednio dobrany masaż i plastrowanie. W wielu przypadkach zalecane są również ortezy, ponieważ odciążają one stawy i zmniejszają napięcie. Wybierając fizjoterapię w Warszawie, zyskujemy pewność, że nasze leczenie dobrane będzie indywidualnie i w pełni dostosowane do naszego trybu życia. Rehabilitacja i fizjoterapia w Warszawie to także komfort psychiczny wynikający z faktu, że nad naszymi postępami czuwają specjaliści, którzy są przy nas aż do pełnego wyleczenia łokcia tenisisty.

Zamknij menu