Aby umówić wizytę, zadzwoń! 665 666 728 (22) 622 19 38

Laser wysokoenergetyczny – kiedy warto się na niego zdecydować?

Każdy, kto choć raz w swoim życiu doznał urazu, kontuzji lub uszkodzenia ciała wymagającego zabiegu operacyjnego wie, jak trudny bywa okres rekonwalescencji i powrót do pełnej sprawności. Jeśli zależy nam na tym, aby przyspieszyć ten proces, to z pewnością pomocny może okazać się laser wysokoenergetyczny. Czym jest laser wysokoenergetyczny i jakich efektów można się spodziewać po zastosowaniu zabiegu przy jego użyciu? 

Terapia laserem wysokoenergetycznym jest zupełnie nieinwazyjnym sposobem na przyspieszenie gojenia się różnego rodzaju ran, a to wszystko za sprawą tego, że jego działanie skupia się na poziomie komórkowym. Dzięki miejscowej stymulacji tkanek możemy liczyć nie tylko na przyspieszenie gojenia, ale również na redukcję odczuwanego przez nas bólu. Dzięki wysokiej mocy lasera pozytywne skutki z terapii mogą odnieść również osoby odczuwające niezwykle silny albo przewlekły ból, co z pewnością ucieszy każdego, kto od lat zmaga się dolegliwościami bólowymi, których nie są w stanie pokonać zwykłe tabletki przeciwbólowe. Laser wysokoenergetyczny może pomóc nam całkowicie wyeliminować leki przeciwbólowe lub chociaż znacznie ograniczyć ich przyjmowanie. Wiele osób ze względu na przewlekłe bóle przyjmuje takie tabletki codziennie, a to negatywnie wpływa na żołądek, a także na ogólną jakość życia. 

Zobacz naszą ofertę: Laser Wysokoenergetyczny Warszawa

Jakie schorzenia można leczyć przy pomocy lasera wysokoenergetycznego?

Wielu pacjentów zmagających się z dolegliwościami bólowymi, a także z wieloma najróżniejszymi schorzeniami pokłada nadzieje w najnowszych dokonaniach medycyny, do których bez wątpienia należy leczenie przy pomocy lasera wysokoenergetycznego. Ten rodzaj terapii sprawdza się w naprawdę wielu najróżniejszych przypadkach, wśród nich możemy wyróżnić takie schorzenia jak:

 • bóle kręgosłupa krzyżowo-lędźwiowego
 • choroby zwyrodnieniowe stawów
 • niedowład nerwów twarzowych
 • ból szyjnego odcinka kręgosłupa
 • nawracająca opryszczka wargowa
 • dyskopatia
 • halluxy
 • rwa kulszowa i ramienna
 • skręcenia stawów 
 • zapalenia ścięgien
 • regeneracja nerwu

Oczywiście to tylko niewielka część przykładów, która może pokazać nam, jak liczne mogą być korzyści z używania lasera wysokoenergetycznego i jak wiele schorzeń można pokonać przy jego pomocy. 

Jeśli chcesz przekonać się, na jakie schorzenia jeszcze pomaga laser wysokoenergetyczny, sprawdź listę na naszej stronie pod adresem: https://fimedica.pl/laser-wysokoenergetyczny/

Jakie efekty oferuje nam laser wysokoenergetyczny?

Każdy rodzaj terapii jest dedykowany leczeniu innego rodzaju schorzeń. Każda terapia ma również swoje własne sposoby leczenie i w inny sposób oddziałuje na nasz organizm. W jaki sposób działa laser wysokoenergetyczny? Jego sposób działania możemy podzielić na trzy efekty. O jakich efektach mowa?

Pierwszym efektem, jaki możemy wyróżnić, jest efekt przeciwbólowy, który jest możliwy dzięki stymulacji zakończeń nerwowych, a także wyzwalaniu w naszym organizmie endorfin, które sprzyjają łagodzeniu bólu. Drugim na liście efektem jest ten biostymulujący, który poprzez stymulację procesu regeneracji komórek poprawia krążenie, a także sprawia, że pojawia się tendencja wzrostowa liczby fibroblastów i włókien kolagenowych oraz komórek nerwowych. Trzeci jest efekt przeciwzapalny, który jest możliwy dzięki pobudzaniu układu limfatycznego, a także wydalania z organizmu związków, które powodują stany zapalne. 

Dzięki swoim licznym zastosowaniom laser wysokoenergetyczny jest z powodzeniem stosowany w terapii i pomaga pacjentom cierpiącym na różnie schorzenia, o różnym stopniu zaawansowania. Pamiętajmy jednak, że o wdrożeniu leczenia laserem wysokoenergetycznym decyduje specjalista, który jest w stanie realnie ocenić szanse na poprawę naszego stanu przy pomocy tego rodzaju terapii. Jeśli wybierzemy lekarza, który posiada wiedzę, a także doświadczenie, to z pewnością poprowadzi on leczenie w taki sposób, który pomoże nam wrócić do sprawności niezależnie od tego, czy nasze dolegliwości są zaawansowane, czy cierpimy na ich początkowe stadium. 

Jeśli poszukujesz lekarza, który posiada doświadczenie, odpowiednią wiedzę, a także indywidualnie podchodzi do każdego pacjenta, zadzwoń do nas i umów się na wizytę u naszego specjalisty: https://fimedica.pl/kontakt/

Zamknij menu