Aby umówić wizytę, zadzwoń! 665 666 728 (22) 622 19 38

Konchowanie uszu, inaczej świecowanie, to popularny zabieg medycyny alternatywnej, którego celem jest usunięcie zanieczyszczeń z ucha, a także wyleczenie niektórych schorzeń. Świecowanie uszu było już znane w starożytnym Egipcie, Chinach, Indiach, Tybecie, jak również w kulturach Azteków i Majów. Metodę tę  stosują także Amerykańscy Indianie – Hopi i Cherokce – oraz Indianie z Meksyku.

W czasie spalania świecy rozrzedzone zostaje powietrze w kanale słuchowym zewnętrznym na zasadzie tak zwanego komina, dzięki czemu następuje całkowite oczyszczenie ucha z woskowiny i produktów wydzielania gruczołów łojowych. Następuje wydatna regulacja ciśnienia w uchu środkowym z przeniesieniem efektu na zatoki. Powoduje to ułatwienie oddychania przez nos i udrożnienie kanału słuchowego zewnętrznego, czego głównym skutkiem jest, natychmiastowa wyraźna poprawa słuchu.


Cyrkulacja dymu nasyconego olejkami eterycznymi i fitoncydami (substancje bakteriobójcze i grzybobójcze) powoduje efektywne nagrzewanie tego obszaru, polepszenie mikrocyrkulacji i krążenie limfy, a także nasycenie krwi środkami uzdrawiającymi. Zabieg zawsze wykonujemy na obu uszach, aby nie zaburzyć ciśnienia wewnętrznego w czaszce i nie spowodować zaburzeń odczuwania np. równowagi.

Wskazania do zabiegu świecowania uszu:

– delikatne oczyszczanie uszu z nadmiaru woskowiny

– podrażnienie uszu lub zatok

– zaburzenia ostrości słuchu, niedosłuch

– błędnikowe zaburzenia równowagi;

– szumy w uszach, tzw. „dzwonienie” w uszach

– regulacja ciśnienia przy bólach głowy, migrenach

– zapalenie zatok (nosowych, czołowych, szczękowych)

– nieżyty nosa (również alergiczny nieżyt nosa)

– zakłócenia krążenia w uchu

– bóle głowy, migreny

– rozładowanie stresu i wzmożonego napięcia mięśniowego

– problemy z czystością widzenia i postrzegania kolorów, zmysłem smaku oraz powonienia

– kłopoty z zasypianiem.

Zamknij menu