Komora hiperbaryczna

Komora hiperbaryczna

Profilaktyka, leczenie i rehabilitacja, co musisz wiedzieć?

Większość z nas przynajmniej raz w życiu słyszała o komorze hiperbarycznej, jednak niewiele osób tak naprawdę wie, w jaki sposób ona działa i w przypadku jakich schorzeń jej pomoc okazuje się nieoceniona. Czym właściwie jest komora hiperbaryczna? Jest to pomieszczenie, które wyglądem przypomina kapsułę. Kapsuła jest szczelna i wypełniona stuprocentowym tlenem o zwiększonym ciśnieniu atmosferycznym, co doskonale wpływa na leczenie i łagodzenie wielu najróżniejszych chorób i objawów. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o komorze hiperbarycznej?

Komora hiperbaryczna w niezwykle skuteczny sposób dostarcza tlen do tkanek osoby, która zdecyduje się z niej skorzystać, a sam zabieg nazywany jest tlenoterapią hiperbaryczną. Dzięki dostarczaniu tlenu w taki sposób poprawia się saturacja, a komórki w naszym organizmie pobudzone zostają do odbudowy i wzrostu. Długość zabiegu ustalana jest indywidualnie w zależności od schorzenia, częstotliwości zabiegów, a także od wymagań pacjenta. To właśnie dlatego przed skorzystaniem z komory hiperbarycznej w Warszawie warto odbyć długą rozmowę z lekarzem, która pozwoli nam ustalić plan leczenia i zabiegów, tak, aby były one, jak najskuteczniejsze i przyniosły oczekiwane rezultaty. 

Komora hiperbaryczna – kto powinien z niej skorzystać?

Komora hiperbaryczna to wciąż dość innowacyjna i dla wielu osób nieznana metoda leczenia, jednak staje się ona coraz popularniejsza za sprawą swoich cudownych właściwości. Wiele dziedzin medycyny czerpie z pozytywnych efektów, jakie dają pacjentom zabiegi tlenowe przy użyciu komory hiperbarycznej w Warszawie. W jakich przypadkach warto skorzystać z terapii tlenowej przy użyciu komory hiperbarycznej? 

  • stan pocovidowy, czyli zespół objawów ubocznych, które towarzyszą osobom, które przeszły zakażenie koronawirusem 
  • zatrucie czadem, które sieje spustoszenie w organizmie, komora hiperbaryczna pomaga przywrócić jego równowagę 
  • choroby autoimmunologiczne 
  • w przypadku martwicy 
  • nadciśnienie 
  • problemy ze słuchem 
  • w trakcie gojenia się ran 

To tylko część schorzeń, w których łagodzeniu i leczeniu pomaga komora hiperbaryczna, dlatego, jeżeli cierpimy na jakiekolwiek dolegliwości lub choroby, warto podjąć ze specjalistą z Warszawy temat leczenia lub wspomagania dotychczasowej terapii właśnie w ten sposób.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat komory hiperbarycznej i tlenoterapii? Zapoznaj się z korzyściami płynącymi z tego rodzaju zabiegów: https://fimedica.pl/terapia-tlenowa

 

Komora hiperbaryczna – wspaniałe rozwiązanie dla pacjentów pocovidowych 

W ostatni czasie bardzo dużo mówi się o koronawirusie, jednak znacznie mniej o tym, jaki wpływ na organizm ma jego przebycie oraz jak ciężko wrócić do siebie po przebytej chorobie. Często, dopóki nie zachorujemy, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że już po zakończeniu leczenia objawy mogą zostać z nami nawet do kilku miesięcy. Duszności, uczucie zmęczenia, bóle mięśniowe, a także brak smaku i węchu mogą utrzymywać się nawet do pół roku po zakończeniu choroby. Działanie komory hiperbarycznej podczas leczenia dolegliwości pocovidowych zostało uznane przez specjalistów nie tylko w Polsce, ale również i na całym świecie. Ten rodzaj terapii nie tylko łagodzi objawy, które odczuwają chorzy po przebytym zakażeniu, ale również znacznie skraca czas ich trwania, co z pewnością będzie ogromną ulgą dla tych osób, które szczególnie dotkliwie odczuwają jej skutki. 

 

Chcesz zapoznać się z naszą ofertą, która pomoże Ci wrócić do zdrowia po przebytym zakażeniu koronawirusem? Skontaktuj się z nami: https://fimedica.pl/kontakt