Aby umówić wizytę, zadzwoń! 665 666 728 (22) 622 19 38

Kiedy zaburzenia snu stają się sprawą dla neurologa?

Bezsenność, koszmary nocne, wybudzanie się ze snu, czy lunatykowanie to problemy, z którymi zmaga się coraz większa ilość osób. Często źródłem problemu jest stres, a także nasz tryb życia lub praca zmianowa. Jeżeli tego typu zaburzenia snu zdarzają się sporadycznie, to nie powinniśmy się martwić, problem pojawia się wtedy, kiedy takich problemów ze snem doświadczamy zbyt często. Kiedy zaburzenia snu powinny nas skłonić do wizyty u neurologa?

Często zapominamy o tym, że jakość naszego snu, a także jego ilość w dużej mierze wpływają na to, jak będziemy funkcjonować w ciągu dnia. Jeżeli cierpimy na przedłużającą się bezsenność lub nasz sen jest przerywany, to z pewnością skutki takich zaburzeń snu odczujemy w naszym życiu codziennym. Osoby, którym brak snu mają problem ze skupieniem się, a co za tym idzie znacznie trudniej poradzić im sobie z nauką, czy obowiązkami służbowymi. Również nasz nastrój ulegnie zmianie na gorsze, jeżeli nie będziemy przesypiać nocy. Rozdrażnienie, nerwowość, płaczliwość, a często także agresja mogą być objawami braku snu i reakcją na nawet dość błahe trudności w ciągu dnia. Należy również wspomnieć o tym, że brak snu może skutkować zawrotami głowy, zaburzeniami równowagi, bólami oczy, skroni, potylicy, a nawet bólami mięśniowymi. Z pewnością wszelkiego rodzaju zaburzenia snu, które nie są pojedynczymi, sporadycznymi epizodami powinniśmy skonsultować z neurologiem z Warszawy

Jakie zaburzenia snu leczy neurolog?

Wielu osobom zaburzenia snu kojarzą się głównie z bezsennością, jednak tak naprawdę istnieje znacznie więcej rodzajów problemów ze snem, które mogą sprawić, że nasze funkcjonowanie stanie się męczące, a my sami opryskliwi, zmęczeni i nieszczęśliwi. Jeżeli nasze zaburzenia snu trwają krócej niż miesiąc, to możemy udać się po poradę do lekarza pierwszego kontaktu, jeśli jednak problem narasta lub utrzymuje się przez dłuższy czas, to warto wybrać się do specjalisty z dziedziny neurologii. Z jakimi zaburzeniami snu możemy wybrać się do neurologa?

  • Bezsenność może być spowodowana wieloma różnymi czynnikami, jeżeli próbowaliśmy już wszelakich sposobów na jej pokonanie, to warto udać się na wizytę do neurologa. Warto pamiętać, że nieleczona bezsenność może prowadzić do poważniejszych zaburzeń takich, jak nerwica, depresja, czy stany lękowe. 
  • Narkolepsja to rzadkie zaburzenie, które sprawia, że cierpiąca na nie osoba jest nadmiernie senna do tego stopnia, że w ciągu dnia zdarzają jej się niekontrolowane drzemki np. w trakcie pracy, jedzenia, czy innych czynności. 
  • Bezdech senny sprawia, że chory w trakcie snu nawet kilkukrotnie doświadcza kilkusekundowego bezdechu. Długość oraz ilość bezdechów może różnić się w zależności od chorego. Skutkiem nieleczonego bezdechu mogą być choroby płuc, nadciśnienie tętnicze, a nawet upośledzenie sprawności naszego umysłu. W tym przypadku wymagane jest natychmiastowe leczenie u specjalisty, ponieważ zdarza się, że osoby cierpiące na tę chorobę po prostu umierają we śnie. 
  • Lunatykowanie najczęściej dotyczy dzieci oraz młodych ludzi, jednak zdarza się, że ten problem dotyka również dorosłych. Niestety podczas lunatykowania osoba, która doświadcza tego problemu może zrobić sobie krzywdę, dlatego tak ważne jest, żeby jak najszybciej wdrożyć odpowiednie leczenie. 

Zmagasz się z zaburzeniami snu? Chcesz wybrać się do specjalisty, ale brak Ci odwagi? Zarezerwuj wizytę u neurologa w Fimedica i ciesz się regenerującym niczym niezmąconym snem: https://fimedica.pl/neurologia/

Dlaczego nie warto zwlekać z wizytą?

Wiele osób zwleka z wizytą u neurologa w Warszawie i bagatelizuje problem zaburzeń snu, tłumacząc sobie, że to minie, że samo przejdzie, że problem jest zbyt błahy, aby wybierać się z nim do lekarza. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak poważne konsekwencje może mieć nieleczona bezsenność, bezdech senny, czy inne zaburzenia tego rodzaju. Depresja, nerwica, problemy ze skupieniem, a w końcowej fazie nawet halucynacje wzrokowe, czy słuchowe są niezwykle groźne dla każdego, niezależnie od wieku, a to właśnie takie dolegliwości mogą być efektem nieleczonych zaburzeń snu. 

Cierpisz na zaburzenia snu, które nie mijają już od dłuższego czasu? Skontaktuj się z nami, pomożemy Ci: https://fimedica.pl/kontakt/

Zamknij menu