Jak wygląda przebieg wizyty w poradni leczenia bólu?

Każdy człowiek, niezależnie od wieku i trybu życia czasem odczuwa ból o różnym nasileniu. Niezależnie od tego, czy dotyczą nas bóle mięśniowe, kostne, czy może bóle głowy, jeżeli zmagamy się z tym uczuciem zbyt często, a leki przestają nam pomagać, to warto skonsultować się ze specjalistą. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z możliwości oferowanych przez poradnię leczenia bólu. Czym właściwie jest tego typu poradnia? To miejsce, w którym każdy, kto odczuwa przewlekły ból o różnym nasileniu, może uzyskać pomoc. Poradnia leczenia bólu najczęściej wybierana jest przez osoby, które przez dłuższy czas odczuwają naprawdę silne dolegliwości bólowe. 

Z uwagi na fakt, że poradnia leczenia bólu w Warszawie to poradnia specjalistyczna wiele osób zastanawia się, jak wygląda wizyta w tym miejscu. Czasem bywa tak, że osoby, które

Zajęcia "Zdrowy Kręgosłup" - kto powinien z nich skorzystać?
Zajęcia „Zdrowy Kręgosłup” – kto powinien z nich skorzystać?

odczuwają przewlekły ból, mimo wszystko z obawy przed przebiegiem wizyty wolą odsunąć ją w czasie, a to niebezpieczna decyzja, która może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Nie należy obawiać się wizyty w poradni leczenia bólu, ponieważ formą nieznacznie różni się ona od wizyt u innych specjalistów. Najpierw lekarz przeprowadzi z nami wywiad dotyczący naszej sytuacji zdrowotnej, naszego problemu, który skłonił nas do wizyty, historii naszych dotychczasowych chorób, a także na temat naszego trybu życia. Jeżeli posiadamy jakąkolwiek dokumentację medyczną, to z pewnością warto zabrać ją ze sobą na wizytę. Lekarz w poradni leczenia bólu po zapoznaniu się z nasileniem naszego bólu, jego położeniem, a także możliwymi przyczynami skieruje nas na badania i ustali nasz plan leczenia. 

Kto może skorzystać z poradni leczenia bólu?

Często bywa tak, że nie tylko niewiedza na temat tego, jak wygląda wizyta w poradni leczenia bólu w Warszawie, jest czynnikiem, który powstrzymuje nas przed skorzystaniem z pomocy poradni. Czy boli mnie wystarczająco długo? Może poradzę sobie przy pomocy środków aptecznych? A co jeżeli ktoś pomyśli, że przesadzam? Te i inne pytania potrafią kłębić się w głowach wielu osób, które odczuwają dotkliwy, przewlekły ból. Warto pamiętać o tym, że specjaliści pracujący w poradni leczenia bólu do każdego przypadku podchodzą indywidualnie i z pewnością żaden z nich nie zbagatelizuje naszego problemu. Kto może skorzystać z poradni leczenia bólu?

 

  • osoby, u których dotychczasowe metody leczenia i łagodzenia bólu nie przyniosły efektu 
  • osoby, które odczuwają silny, przewlekły ból i nie wiedzą, jak sobie z nim poradzić 
  • osoby po wypadkach, u których dolegliwości bólowe nie ustąpiły mimo medykamentów i rehabilitacji 
  • osoby, które cierpią na bóle wywołane takimi czynnikami jak praca
  • każdy, kto przez wiele tygodni, czy miesięcy odczuwa ból nieznanego pochodzenia 

Wielu pacjentów zapomina o tym, że poradnia leczenia bólu może nie tylko pomóc nam złagodzić dolegliwości bólowe, ale również odkryć ich przyczynę, jeżeli ta nie jest nam znana. 

Odczuwasz ból od dłuższego czasu i nie wiesz, jak sobie z nim poradzić? Umów się na wizytę do naszej poradni leczenia bólu w Warszawie:https://fimedica.pl/poradnia-leczenia-bolu/

Dlaczego warto wybrać akurat poradnię leczenia bólu?

Z pewnością każdy, kto odczuwa jakikolwiek ból, najpierw próbuje poradzić z nim sobie przy pomocy tabletek przeciwbólowych, maści rozgrzewających, czy okładów, w zależności od jego umiejscowienia. Nie zawsze takie środki przynoszą efekty, często jesteśmy zmuszeni wybrać się do lekarza i najczęściej naszym wyborem pada lekarz pierwszego kontaktu. Co, jednak jeśli ból nie przemija pomimo leczenia wdrożonego przez naszego lekarza rodzinnego? Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie udanie się do poradni leczenia bólu w Warszawie. Po zapoznaniu się z naszą historią, czyli trybem życia, dolegliwościami, a także szczegółowymi informacjami dotyczącymi tego, co mogło doprowadzić do odczuwania przez nas przewlekłego bólu w danym obszarze, będziemy mogli liczyć nie tylko na leczenie, które całkowicie wyeliminuje lub uśmierzy nasz ból, ale również na działania, które będą miały na celu odnalezienia jego przyczyny i profilaktykę na przyszłość.

Nie wiesz, czy powinieneś skorzystać z poradni leczenia bólu? Skontaktuj się z nami, podpowiemy Ci: https://fimedica.pl/kontakt/