Aby umówić wizytę, zadzwoń! 665 666 728 (22) 622 19 38

Jak wybrać odpowiedni rodzaj rehabilitacji?

Rehabilitacja jest to nieinwazyjna metoda leczenia schorzeń układu ruchowego, która wspomaga nie tylko układ kostno- stawowy, ale również wywiera zbawienny wpływ na cały organizm. Jak dopasować odpowiedni rodzaj rehabilitacji do naszych dolegliwości i oczekiwań?

Rehabilitacja, czyli, innymi słowy, fizjoterapia, skupia się przede wszystkim na leczeniu układu ruchu oraz poprawie jego funkcjonowania. Wielu z nas zmaga się ze schorzeniami, wynikającymi z siedzącego trybu życia, ale również z najróżniejszymi urazami, które utrudniają nam wykonywanie najprostszych czynności życiowych, takich jak poruszanie się czy codzienna praca. Niedogodności, jakie wiążą się ze schorzeniami układu ruchowego, mogą powodować nie tylko dysfunkcje organizmu, ale również wpływają na nasze ośrodki nerwowe oraz stan psychiczny. Chroniczne przemęczenie, stres, uciążliwe bóle kręgosłupa, migreny czy trudności z poruszaniem się, to tylko kilka z wielu problemów, z jakimi borykamy się niemal każdego dnia. Warto zastanowić się nad metodami leczenia takich schorzeń oraz oczywiście nad profilaktyką. Rehabilitacja w Warszawie to doskonały sposób leczenia owych dolegliwości oraz zapobieganie zwyrodnieniom czy minimalizowanie ryzyka wielu chorób cywilizacyjnych. Jak zatem wybrać odpowiedni rodzaj rehabilitacji i czym kierować się podczas wyboru konkretnych metod?

Jakie typy fizjoterapii wyróżniamy?

W leczeniu schorzeń układu ruchu wyróżniamy cztery podstawowe metody fizjoterapii, które wspomagają regenerację mięśni, pozwalają na rozluźnienie całego ciała i wpływają na poprawę zakresów ruchu. Pierwszą metodą jest kinezyterapia, która polega na wykonywaniu ćwiczeń fizycznych za pomocą profesjonalnych sprzętów do tego przeznaczonych. Jest to doskonały sposób na przywrócenie prawidłowego funkcjonowania poszczególnych części ciała, szczególnie zalecana w przypadku złamań, zwichnięć czy urazów kończyn. Fizykoterapia natomiast eliminuje ból oraz stany zapalne przy wykorzystaniu prądu elektrycznego, magnetyzmu, ultradźwięków i światła, dzięki czemu znacznie podnosi komfort codziennego życia przy uciążliwych dolegliwościach. Podczas terapii manualnej oraz masażu fizjoterapeuta natomiast pobudza układ ruchowy za pomocą metod manualnych, wykonując odpowiednie ruchy dłońmi. Wszystkie te rodzaje rehabilitacji doskonale sprawdzą się u osób z przewlekłymi bólami kręgosłupa, jak również u sportowców, narażonych na częste kontuzje i urazy kończyn.

Czy możemy samodzielnie wybrać konkretną metodę leczenia rehabilitacyjnego?

Decydując się na leczenie rehabilitacyjne, niezależnie od tego, czy zależy nam na powrocie do pełni sił po kontuzji, złamaniu czy urazie, bądź cierpimy na rozległe problemy z bólem kręgosłupa lub innego rodzaju dolegliwości, warto postawić na profesjonalnego i wykwalifikowanego fizjoterapeutę, który dobierze odpowiednie dla naszego organizmu leczenie. Oczywiście mamy możliwość zasugerowania preferowanej przez nas metody leczenia, jednak ostatecznie to rehabilitant decyduje, w jaki sposób wspomóc nas w walce z konkretnymi schorzeniami. Zdarza się, że pacjenci cierpiący na zwyrodnienia kręgosłupa, na przykład obszerne przepukliny, wybierają masaże, które niestety są absolutnie niezalecane przy takich schorzeniach. Warto więc skonsultować się ze specjalistą, który bez szkody dla naszego organizmu wybierze odpowiedni i najbardziej optymalny sposób rehabilitacji w Warszawie.

Rehabilitacja w Warszawie a profilaktyka

Współcześnie wielu z nas prowadzi siedzący tryb życia, który niestety wpływa bardzo negatywnie na cały organizm. Mimo że na co dzień raczej nie przywiązujemy wagi do dolegliwości bólowych, które bardzo często są wynikiem braku aktywności, warto zastanowić się, w jaki sposób powstrzymać bądź zahamować rozwój i powstawanie zwyrodnień układu ruchowego. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się rehabilitacja, dzięki której wzmocnisz cały organizm i zmobilizujesz się do zwiększenia aktywności spontanicznej. Fizjoterapia stanowi idealną profilaktykę w chorobach układu kostno- stawowego, wspomaga zwalczanie dolegliwości kręgosłupa oraz minimalizuje ryzyko powiększania się nabytych dotychczas zwyrodnień. Jeśli cierpisz na zespół chronicznego zmęczenia, jesteś narażony na wysoki stres, miewasz uciążliwe migreny czy problemy z koncentracją, warto udać się do fizjoterapeuty, który pomoże Ci pozbyć się większości schorzeń za pomocą określonych metod i terapii.

Zamknij menu