Aby umówić wizytę, zadzwoń! 665 666 728 (22) 622 19 38

Jak wybrać odpowiedni rodzaj fizykoterapii?

Jak wybrać odpowiedni rodzaj fizykoterapii? 

Pod nazwą fizykoterapia kryje się nic innego, jak dziedzina medycyny, która stara się pomóc każdemu, kto mierzy się z problemami narządu ruchu. Ból pleców, stawów i mięśni w dzisiejszych czasach dotyka coraz więcej osób, jednak nie oznacza to, że musimy się z tym pogodzić, kiedy ból przyjdzie, powinniśmy od razu podjąć odpowiednie działania. Na czym właściwie polega fizykoterapia, kto może z niej skorzystać i jak wybrać jej odpowiedni rodzaj?

Fizykoterapia od lat stosowana jest w celu zwalczania bólu i następstw urazów, a także łagodzenia dolegliwości, które powstają wskutek najróżniejszych dolegliwości, które dotykają aparat ruchu. Niezależnie od tego, czy nasze dolegliwości wynikają z choroby wrodzonej lub nabytej, czy pojawiły się po wypadku lub w związku z naszym trybem życia, fizykoterapia może być odpowiedzią na nasze problemy. Warto wiedzieć, że kluczem do sukcesu jest indywidualne podejście warszawskiego fizjoterapeuty, który do każdego przypadku podchodzi z należytą uwagą. Jeżeli chcemy wykorzystać pełen potencjał tkwiący w sile fizykoterapii, musimy wybrać specjalistę, który wie, jak ważne jest dobranie jej odpowiedniego rodzaju do danego przypadku, dzięki czemu patrzy nie tylko na schorzenie swojego pacjenta, ale również na jego historię innych chorób, wiek, a także styl życia. Zdarza się, że pacjenci, którzy chorują na tę samą chorobę, zupełnie inaczej reagują na ten sam rodzaj leczenia, dlatego ten aspekt jest taki ważny.

Zobacz naszą ofertę: Fizjoterapia Warszawa

Dostępne rodzaje fizykoterapii

Fizykoterapia podczas leczenia wykorzystuje światło, prąd, ultradźwięki, a także pole magnetyczne. Wszystkie te zjawiska oddziałują na ludzki organizm, przynosząc mu efekty pozwalające na leczenie różnego rodzaju schorzeń i urazów. Tego rodzaju sposoby leczenia sprzyjają właściwościom regeneracyjnym organizmu. Zabiegi fizjoterapeutyczne wspomagają także odporność organizmu, dzięki czemu pomaga nie tylko zwalczyć ból i zwiększyć ruchomość stawów, ale również pomaga w przyspieszeniu gojenia ran i wzmaga odnowę tkanek. W naszej przychodni mogą Państwo skorzystać z wielu różnych rodzajów fizykoterapii w Warszawie, wśród nich znajdują się:

  • krioterapia miejscowa 
  • laseroterapia
  • ultradźwięki 
  • elektroterapia
  • magnetoterapia
  • terapia falą uderzeniową 

Każdy z tych sposobów fizykoterapii ma wiele różnych zalet, dlatego warto wybrać specjalistę, który pomoże nam dobrać jej odpowiedni rodzaj, który będzie nie tylko leczył nasze schorzenia i łagodził dolegliwości, ale również będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb naszego organizmu. 

Chcesz rozpocząć fizykoterapię, ale nie wiesz, od czego zacząć? Zarezerwuj pierwszą wizytę przez nasz formularz i zobacz, jak skuteczna może być fizykoterapia pod skrzydłami naszego specjalisty: https://fimedica.pl/rezerwacja-online/

Dla kogo przeznaczona jest fizykoterapia?

Wiele osób zastanawia się, dla kogo właściwie przeznaczona jest fizykoterapia i w jakich sytuacjach można z niej skorzystać. Fizykoterapia jest doskonałym dodatkiem dla osób, które już biorą udział w zajęciach rehabilitacyjnych, ale również dla osób, które jeszcze nie miały do czynienia z żadnym z rodzajów leczenia bólu, czy schorzeń narządów ruchu. Fizykoterapia to doskonałe rozwiązanie zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych oraz seniorów, ponieważ wszystko tak naprawdę zależy od rodzaju problemu, a nie od wieku osoby, która się z nim zmaga. Z fizykoterapii mogą skorzystać osoby, które prowadzą siedzący tryb życia i w pracy spędzają przed komputerem długie godziny, co sprzyja bólom pleców, szyi i ramion, a często także nadgarstków. Również osoby starsze, które mają problemy z ruchomością stawów, związane z wiekiem mogą wynieść ogromne korzyści z zabiegów fizykoterapeutycznych. Sportowcy także często wybierają fizykoterapię w związku z kontuzjami lub bólami mięśniowymi. Faktem jest, że sytuacji, w których sprawdza się fizykoterapia, jest znacznie więcej, dlatego warto skonsultować się z fizjoterapeutą w Warszawie, który podpowie nam, czy w naszym przypadku może przynieść ona zadowalające efekty.

Szukasz najlepszego fizjoterapeuty w Warszawie, który pomoże Ci wybrać rodzaj fizykoterapii odpowiedni dla Ciebie? Poznaj członków naszego zespołu, którzy z przyjemnością pomogą Ci pokonać ból i inne dolegliwości: https://fimedica.pl/specjalisci/

Zamknij menu