Aby umówić wizytę, zadzwoń! 665 666 728 (22) 622 19 38

Czym właściwie jest stres i skąd bierze się w naszym życiu?

Czym właściwie jest stres i skąd bierze się w naszym życiu?

Stres to nieodłączna część życia praktycznie każdego człowieka. Stres o różnym natężeniu dopada nas w pracy, w szkole, a także w życiu prywatnym, czy nawet podczas wykonywania codziennych czynności, takich jak zakupy, czy wizyta na poczcie. Stres ma wiele przyczyn, podobnie jak wiele jest sposobów na poradzenie sobie z nim. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ze stresem można sobie poradzić z pomocą profesjonalnego fizjoterapeuty.

Stres zazwyczaj kojarzony jest z psychicznymi reakcjami na daną sytuację, jednak należy pamiętać o tym, że niezwykle często jest on przyczyną również najróżniejszych reakcji fizjologicznych. Stres nie jest niczym złym, jeżeli zdarza się okazjonalnie, problem zaczyna się wtedy, kiedy stres zaczyna być naszą codziennością i negatywnie wpływać na nasze codzienne funkcjonowanie. Jednak nie tylko nasze samopoczucie może ulec pogorszeniu przez odczuwanie długotrwałego stresu, również nasze zdrowie może ulec znacznemu pogorszeniu, nawet przewlekle. Fizyczne skutki stresu możemy podzielić na krótkoterminowe i długoterminowe. Wśród krótkoterminowych możemy wyróżnić między innymi spłycony oddech, potliwość, zimne stopy i dłonie, silne napinanie się mięśni, kłopoty ze skupieniem, a także przejściowe problemy z samooceną. W przypadku stresu, który towarzyszy nam zbyt często, możemy doznać objawów długoterminowych, które są niezwykle groźne dla naszego zdrowia. Jakie objawy tego rodzaju może wywołać stres? Bezsenność, kołatanie serca, podwyższone ciśnienie, depresja, przygnębienie, stany lękowe, utrata wagi, obniżona odporność, zaburzenia miesiączkowania lub erekcji. Brzmi groźnie, prawda? A to tylko część długotrwałych objawów, jakie może spowodować u nas przewlekły stres.

Zobacz również: Leczenie Choroby Parkinsona Warszawa | Medycyna Sportowa Warszawa | Neurolog Warszawa

Jak fizjoterapia pomaga zredukować skutki stresu?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że fizjoterapia w Warszawie dzięki swoim właściwościom może pomóc nam w niwelowaniu skutków stresu. Dzięki temu, że zabiegi fizjoterapeutyczne oddziaływają zarówno na ciało, jak i na umysł, możemy nie tylko pozbyć się skutków stresu, ale również sprawić, że nie będziemy odczuwać go tak często i intensywnie, jak do tej pory. Na jakiego rodzaju zabiegi z zakresu fizjoterapii możemy się zdecydować, aby pokonać stres i jego następstwa?

  • Kinezyterapia, czyli wykonywanie odpowiednio dobranych ćwiczeń fizycznych przy użyciu sprzętu rehabilitacyjnego. Dzięki temu nie tylko rozprawimy się ze stresem, ale również poprawimy swoją kondycję. 
  • Terapia manualna przy użyciu różnych metod, wśród których możemy wyróżnić Cyriax, Levit, Mulligan, Mc Kenzie, Akerman, PNF, mobilizacja tkanek miękkich, czy neuromobilizacjia. Po udaniu się do profesjonalisty z pewnością pomoże nam on wybrać metodę, która będzie najodpowiedniejsza dla nas. 
  • Fizykoterapia, czyli terapia, która stosowana jest w trakcie leczenia bólu.
    Co wspólnego z eliminacją stresu ma fizykoterapia? Pamiętajmy, że również silne dolegliwości bólowe mogą wywoływać u nas stres, szczególnie jeśli towarzyszą nam często zarówno w domu, jak i w pracy, czy podczas spotkań towarzyskich. 
  • Masaż, czyli jedna z najpopularniejszych form fizjoterapii, która doskonale wpływa zarówno na ciało, jak i na umysł i pomaga nam poradzić sobie zarówno ze stresem, jak i z różnego rodzaju dolegliwościami bólowymi. 

Nie jesteś przekonany, który z rodzajów fizjoterapii będzie najodpowiedniejszy w Twoim przypadku? Zapoznaj się z naszą ofertą: https://fimedica.pl/oferty/

Jak wybrać odpowiedniego fizjoterapeutę?

Wiele osób zastanawia się, jak wybrać odpowiedniego fizjoterapeutę, który rozwiąże nasze problemy wywołane przewlekłym stresem. Oczywiście podczas wyboru powinniśmy kierować się przede wszystkim tym, aby trafić w ręce profesjonalisty, który nie tylko zidentyfikuje problem, ale również zaproponuje nam rozwiązania dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb i możliwości. Z pewnością warto zapoznać się z opiniami na temat fizjoterapeuty z Warszawy, a także miejsca, w którym przyjmuje on swoich pacjentów. Niezwykle ważny jest również proponowany termin wizyty, powinien on być jak najszybszy, szczególnie jeśli nasze dolegliwości negatywnie wpływają na nasze codzienne funkcjonowanie.

Masz dodatkowe pytania odnośnie wizyty u fizjoterapeuty? Zapraszamy do kontaktu, udzielimy Ci fachowego doradztwa: https://fimedica.pl/kontakt/

 

Zamknij menu