Blokada Kręgosłupa Warszawa

Kręgosłup jest podporą dla całego ciała. Pełni również funkcję ochronną dla nerwów i rdzenia kręgowego. Dodatkowo jest miejscem, do którego przytwierdzone są mięśnie, które tworzą tułów. Jego rola jest istotna, a wszelkie urazy i dolegliwości z nim związane, są wyjątkowo dokuczliwe i utrudniają codziennie funkcjonowanie. W FIMEDICA oferujemy zabieg – blokada kręgosłupa, który pozwala na złagodzenie występującego bólu kręgosłupa.

 

Przeprowadzana przez nas blokada kręgosłupa to zabieg iniekcyjny, czyli zastrzyki. Dzięki nim możliwe jest podanie leku w miejscu, w którym odczuwamy ból. Najczęściej podaje się sterydy, ponieważ na podstawie testów odnotowano ich wysoką skuteczność. Dzięki zastrzykom możesz odzyskać sprawność i cieszyć się życiem. W FIMEDICA pomagamy wszystkim osobom, u których ból kręgosłupa, jest dokuczliwy. Możesz się do nas zgłosić niezależnie od płci i wieku. Walcz o swoje życie i korzystaj z niego garściami. Niech ból kręgosłupa nie przeszkodzi Ci w realizacji marzeń.

Blokada kręgosłupa Klinika Fimedica Warszawa

Blokada kręgosłupa w FIMEDICA

W naszej klinice pracują specjaliści w swoim fachu, którzy są doświadczeni i delikatni. Zdajemy sobie sprawę z tego, że ból kręgosłupa wywołuje dyskomfort, dlatego wykonywane przez nas czynności są przemyślane i dokładne. Zależy nam na złagodzeniu Twojego bólu i przywróceniu komfortu. W zależności od przyczyny bólu możemy zaproponować Ci:

  • blokadę stawów międzywyrostkowych,

  • blokadę epiduralna w odcinku lędźwiowym, szyjnym lub piersiowym,

  • blokadę selektywną korzeni,

  • blokadę stawów krzyżowo-biodrowych,

  • blokadę zwojów nerwowych.


W kwestii wskazań i przeciwwskazań należy porozumieć się z lekarzem, który ma wykonać blokadę kręgosłupa. Nie należy samemu decydować o przyjmowaniu iniekcji. Jej wykonanie może zmniejszyć bóle lub całkowicie je zlikwidować. Coraz częściej podaje się je przy ostrych stanach bólowych, ponieważ dolegliwości kręgosłupa często okazują się jego przyczyną. Jednakże blokada jest przede wszystkim skierowana do osób, u których zdiagnozowano już problemy z kręgosłupem. Iniekcja to zastrzyk wykonywany w warunkach ambulatoryjnych. Pacjent zostaje znieczulony miejscowo i dopiero w następnym kroku można zacząć blokadę. Do jej przeprowadzenia niezbędna jest specjalistyczna igła, która wprowadza w konkretne miejsce lek o nazwie glikokortykosteroid. Potocznie jest on znany pod nazwą steryd. W zależności od sytuacji i stanu zdrowia pacjenta lek można łączyć z innymi środkami znieczulającymi. To, czego należy się spodziewać w trakcie blokady kręgosłupa to chwilowe uczucie ukłucia. Jest to moment wprowadzania igły ze znieczuleniem. Następnie pacjent może odczuwać miejscowe bóle, to właśnie wtedy igła przechodzi przez torebkę stawową. Na końcu odczuwamy uczucie rozpierania, ponieważ w tym momencie lek się uwalnia i rozprzestrzenia. Warto zaznaczyć, że tylko precyzyjnie wykonana blokada, może pomóc w leczeniu. To znaczy, że zastrzyk musi trafić w miejsce, które jest przyczyną dolegliwości bólowych. Dzięki temu, że nasi specjaliści mają bardzo duże doświadczenie, możesz być pewien, że wykonana przez nas blokada kręgosłupa, z pewnością okaże się skuteczna. Nie czekaj i zapisz się na wizytę.

Jakie są skutki zastosowania blokady kręgosłupa?

Blokada kręgosłupa ma przede wszystkim zniwelować lub zlikwidować dolegliwości bólowe kręgosłupa. Dzięki niej możesz odzyskać dawną sprawność i znów cieszyć się życiem. Po wykonanej iniekcji powinno się odczekać około 15-20 minut, zanim opuścimy gabinet specjalisty. Jest to bezpieczne rozwiązanie, ponieważ daje możliwość obserwacji stanu pacjenta tuż po zastrzyku. Efekt jest zauważalny po jednym lub dwóch dniach. Ustąpienia dolegliwości bólowych należy spodziewać się nie wcześniej niż w trzecim dniu terapii. Jednakże może to być również dzień kolejny, czyli czwarty, a nawet siódmy od wykonania blokady kręgosłupa. Szacuje się, że u około 50% pacjentów po wykonanej blokadzie, ból minął w całości. Po jego ustąpieniu zaleca się przystąpienie do rehabilitacji, która w naszej klinice także jest przeprowadzana. Efekty leczenia utrzymują się od kilku tygodni do nawet roku.