Aby umówić wizytę, zadzwoń! 665 666 728 (22) 622 19 38

Błażej Gadziński

FIZJOTERAPEUTA, NATUROPATA

Nazywam się Błażej Gadziński. Mam 37 lat. Ukończyłem fizjoterapię na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i psychologię na Uniwersytecie Warszawskim. Już na bardzo wczesnym etapie studiów zrozumiałem, że przekazywany mi sposób prowadzenia terapii pacjenta nie jest zgodny z moim rozumieniem złożoności człowieka. Poza podstawami anatomii, fizjologii i patologii inne aspekty „zarządzania pacjentem” przekazane mi na studiach często budziły mój wewnętrzny opór. Dlatego postanowiłem szukać własnej ścieżki poznania człowieka i pomocy mu w powrocie do zdrowia. Odbyłem liczne szkolenia w zakresie metod manualnych, naturoterapii i tzw. medycyny energetycznej i informacyjnej. Uczyłem się ich głównie za granicą – w Niemczech, Szwajcarii, Rosji, Słowenii i na Ukrainie. W tych krajach metody te są powszechnie stosowane, a podejście do nich budzi mniej emocji niż u nas w kraju. Wielokrotnie sam dziwiłem się, dlaczego wybrałem taki niestandardowy kurs lub szkolenie. Zdumienie nie mijało podczas kursu, a także po jego ukończeniu, gdy obserwowałem wyniki pracy. Stosuję wiele różnych metod, ponieważ według mnie każdy system nazywający się holistycznym, nie jest takim w rzeczywistości. Nie chcę się ograniczać do jednego lub kilku schematów. Każda osoba wymaga indywidualnego i wielopłaszczyznowego podejścia. Dlatego zdałem egzamin naturopatyczny, aby móc świadomie i dobrowolnie wybierać metody pracy, nie wiążąc się z jedyną ideologią i spojrzeniem na zdrowie.

 

Poniżej większość z metod, którymi się posługuję.

 

Biorezonans – pozwala na przeprowadzenie poglądowej diagnozy wszystkich narządów ciała. Urządzenie w razie potrzeby może dokonywać rozpoznania na poziomie komórkowym, a także identyfikować różnorodne patogeny i czynniki alergiczne. Na podstawie wyniku biorezonansu można przeprowadzać tzw. metaterapię za pomocą tego samego aparatu lub podejmować decyzje odnośnie do dalszego postępowania leczniczego.

Refleksoterapia i akupunktura w minisystemach – są to metody działające w sposób odruchowy na narządy wewnętrze oraz układ mięśniowo-szkieletowy. Pozwalają na bardzo dokładną diagnostykę strukturalną problemu zdrowotnego oraz jego usunięcie za pomocą ucisków lub igłoterapii punktów odruchowych zlokalizowanych na rękach lub stopach. Bardziej zaawansowane metody akupunktury w mikrosystemach pozwalają na korekcję energetyczną stanu konkretnych narządów, przynosząc nie tylko złagodzenie objawów, lecz także bardzo często ich całkowite ustąpienie. Metoda ta sprawdza się w przypadku funkcjonalnych zaburzeń rytmu serca, bólów głowy, szumów usznych, problemów laryngologicznych, zaburzeń trawienia, kolek w przebiegu kamicy pęcherzyka żółciowego i nerek, dnie moczanowej i wielu innych schorzeniach.

Homeopatia – najistotniejszym elementem procesu doboru remedium homeopatycznego jest zebranie dokładnego wywiadu i dokonanie na jego podstawie repertoryzacji. Nawet największe doświadczenie homeopatyczne może być niewystarczające do zrealizowania tego celu ze względu na bardzo liczne i nietypowe objawy przypisywane do obrazu środków homeopatycznych. Wspomagając ten proces odpowiednim oprogramowaniem, zwiększamy jego skuteczność i dobieramy remedium, które z dużym prawdopodobieństwem pomoże aktywizować siły witalne organizmu pobudzające go do samoleczenia.

 

Bioenergoterapia wg Zdenko Domancica – jest to metoda leczenia dotykiem i energią szeroko znana na Słowenii i w sąsiednich krajach. Została ona poddana licznym badaniom naukowym, które potwierdziły jej znaczną skuteczność, także w bardzo trudnych przypadkach. Do Zdenko Domancica przyjeżdżają osoby z wielu krajów, aby poddać się leczeniu. Prowadzi on również kursy, kształcąc nowych terapeutów w swej metodzie. Kilka lat temu uczestniczyłem w jednym z takich kursów prowadzonych przez niego.

Strukturalne techniki osteopatyczne – często kojarzone są z kręgarstwem i nastawianiem kręgosłupa. Chociaż takie postrzeganie jest znacznie uproszczone, techniki osteopatyczne rzeczywiście często pozwalają pozbyć się m. in. bólów kręgosłupa i stawów obwodowych (kolan, bioder, barków) lub złagodzić je.

 

Terapia manualna narządów wewnętrznych – często problemy z układem trawiennym oraz oddechowym wynikają z zaburzeń mechanicznych. Do narządów wewnętrznych nie dopływa wystarczająca ilość krwi tętniczej, (co powoduje ich niedożywienie), nie odpływa z nich „zużyta” krew i limfa, (co powoduje zastoje) oraz słabo docierają impulsy nerwowe. „Masaż” narządów wewnętrznych pozwala poprawić ruchomość i stan ich tkanek poprzez usunięcie blokad. Jest szczególnie wskazany w przypadku funkcjonalnych zaburzeń jelit (nawykowych zaparć i biegunek, wzdęć), żołądka (refluksu), nerek, pęcherza i narządów rodnych (stanów zapalnych, obniżenia organów, bolesnych miesiączek) i płuc (stanów po przebytych infekcjach).

Terapia czaszkowo-krzyżowa – jest delikatną formą pracy z kośćmi czaszki, rdzeniem kręgowym i tkanką nerwową itd. Pozwala pozbyć się stresu i znormalizować działanie układu współczulnego i przywspółczulnego, dzięki czemu dochodzi do harmonizacji organizmu i pobudzenia jego sił witalnych. Ta forma terapii stosowana jest w różnego rodzaju bólach głowy (migrenowych, napięciowych), szumach usznych, bólach stawu skroniowo-żuchwowego.

„Chirurgia w polu kwantowym” – jest metodą pracy energetycznej pozwalającą usunąć głęboko zakorzenione wzorce mogące być przyczyną nawracających, przewlekłych dolegliwości. To delikatne, zupełnie nieinwazyjne oddziaływanie pomaga również w „przeprogramowaniu” naszej świadomości i podświadomości, które przestają nam szkodzić. Metoda ta bardzo dobrze sprawdza się w różnego rodzaju problemach ortopedycznych oraz innych złożonych dolegliwościach, które często dają zawikłany obraz, trudny do zinterpretowania.

Fizjoterapeuta, Naturopata, Fimedica, Warszawa, ul. Nowogrodzka, prywatna opieka medyczna

Zamknij menu