Aby umówić wizytę, zadzwoń! 665 666 728 (22) 622 19 38

3 mało znane fakty na temat przewlekłego bólu.

Nasza lista nie jest wyczerpująca, ale przedstawiamy  tutaj  3 mało znane fakty na temat bólu przewlekłego. Możesz podzielić się  tą wiedzą z najbliższymi, by pomóc im zrozumieć Twój stan :

1.Przewlekły ból jest prawdziwy.

Często osoby z przewlekłym bólem są traktowane tak, jakby symulowały lub przynajmniej przesadzały z  objawami. Ale przewlekły ból jest prawdziwy, choć osoby z przewlekłym bólem rozpaczliwie wolałyby, żeby to nie było prawdą.

Częścią problemu jest to, że przewlekły ból jest zazwyczaj wynikiem anatomicznego problemu, który jest trudny, lub nawet niemożliwy do zdiagnozowania za pomocą standardowych testów medycznych. Dodatkowo bólu nie można rozpoznać w ten sam sposób, jak złamania kości czy uszkodzenia mięśni. Krótko mówiąc, jeśli chodzi o pomiar i zrozumienie generatorów bólu i poziomu bólu, nauce nadal brakuje narzędzi badawczych.

3faktyprzewlekły1

2.Przewlekły ból sprawia, że jesteś samotny.

Wiele osób z przewlekłym bólem może czuć się odizolowanymi. Nie jest trudne, aby dowiedzieć się, dlaczego tak jest. Na przykład, wyobraźmy sobie, że wszyscy nasi  znajomi  planują spędzić popołudnie na wędrówce, a my musimy  pozostać  w domu z powodu swojego przewlekłego bólu pleców.

Ludziom z przewlekłym bólem potrzebna jest empatia. Tutaj internet może zapewnić wiele dobrego w odniesieniu do pomocy ludziom w bólu łączyć z innymi w podobnej sytuacji.

3faktyprzewlekły2

3.Przewlekły ból może prowadzić do problemów związanych ze snem.

Prawie dwie trzecie osób z przewlekłym bólem cierpi na zaburzenia snu. Jest to poważny problem, ponieważ brak snu może nasilać odczucia  bólowe. Może to spowodować błędny cykl bólu i bezsenności. Więc bądź cierpliwy wobec osób cierpiących na przewlekłe bóle, zrozum,  że napotykają oni  wiele trudności na co dzień.

Zamknij menu