Aby umówić wizytę, zadzwoń! 665 666 728 (22) 622 19 38

2 powody, dla których warto unikać korzystania z telefonu w łóżku, jeśli masz ból szyi.

Przeciętny człowiek spędza około pięciu godzin dziennie korzystając ze swojego telefonu; a część tego czasu spędzamy przeglądając telefon leżąc w łóżku.

Przedstawiamy dwa powody dla których warto unikać tej  szkodliwej praktyki  jeśli cierpi się  z powodu bólu szyi:

1.Używanie telefonu zniekształca kręgosłup.

Kiedy przechylasz głowę do przodu, aby przeczytać  tekst lub przeglądać Internet w telefonie, zmienia się  obciążenie mięśni, więzadeł i ścięgien w Twojej szyi. Może  wydawać się, że to nic wielkiego, ale należy wziąć pod uwagę następujące elementy: kiedy twoja głowa jest w położeniu neutralnym, w przybliżeniu od 10 do 12 funtów siły przypada  na mięśnie szyi. Ale jeśli trzymać głowę pod kątem 60 stopni podczas korzystania z telefonu, około 60 funtów siły wywierane na swojej szyi.

Co to oznacza dla Ciebie? Jeśli już cierpisz z powodu bólu karku, korzystanie z telefonu w łóżku może nasilać objawy. To z kolei może utrudnić Ci zasypianie. Jeśli musisz korzystać z telefonu w łóżku ogranicz czas spędzony przy telefonie i spróbuj trzymać urządzenie na wysokości oczu.

bólszyitelefon1

2.Niebieskie światło z telefonu może zaburzać swój sen.

Niebieskie światło z telefonu hamuje w organizmie  naturalne wydzielanie melatoniny, co może utrudnić  zasypianie.

Mniej snu to poważny problem dla osób, które cierpią z powodu przewlekłego bólu szyi. Powodem tego jest to, że brak snu może sprawić nasilone odczuwanie bólu , a  z kolei bardziej dotkliwe bóle mogą utrudniać  zasypianie. Tak więc, można znaleźć się w pułapce naprzemiennego  cyklu bólu i bezsenności.

bólszyitelefon2

Aby pomóc uniknąć uciążliwych skutków niebieskiego światła, należy unikać używania telefonu lub innego urządzenia elektronicznego w ciągu co najmniej 1 godziny przed  snem. Złe nawyki mogą być trudne do zmiany, ale spokojny sen jest ważnym elementem zarządzania bólem  szyi.

Zamknij menu