dr-kicinski-maciej

Maciej Kicińskiortopeda, ultrasonografista

Studia medyczne rozpoczął na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, by następnie kontynuować ostatnie 2 lata nauki w Paryżu (Paris V Descartes). Po uzyskaniu dyplomu zdał “Épreuves Classantes Nationales“ (francuski odpowiednik polskiego Lekarskiego Egzaminu Państwowego) i przez kolejne 3 lata pracował jako młodszy asystent w szpitalach w Strasbourgu.

Sprawdź profil naszego specjalisty na ZnanyLekarz.pl

W tym czasie w 2009 roku rozpoczął 2 letnie szkolenie w ramach studiów podyplomowych z zakresu USG (“Diplôme Inter-Universitaire, DIU)”) potwierdzając zdobytą wiedzę i umiejętności zdanymi egzaminami na Uniwersytecie Medycznym w Strasbougu.

Aktualnie od 2011r pracuje w Klinice Ortopedii Szpitala Klinicznego CMKP im. A. Grucy w Otwocku. Zajmuje się leczeniem operacyjnym i zachowawczym chorób i urazów stawów, tkanek miękkich i kości, w szczególności zaś stawem barkowym, oraz diagnostyką obrazową USG narządu ruchu.

Uczestnik licznych kursów krajowych i zagranicznych z zakresu ortopedii i traumatologii oraz ultrasonografii, min. w Niemczech, Włoszech oraz we Francji. Uczestniczy w działalności dydaktycznej Szpitala Klinicznego CMKP im. A. Grucy w Otwocku wykładając w języku polskim i angielskim.

Publikacje

“Polish Orthopaedics and Traumatology”, #889852 /2013

  • An analysis of complex, life-threatening infectious complications of hip and knee joint arthroplasty based on departmental data
    “Przeglad Lekarski”, 2006 Suplement II
  • Prognostic factors in surgery of the spontaneous intracerebral haematomas “Medycyna Praktyczna”,  2007 Suplement I
  • ISKD , a modern method of limb prolongation
  • Evolution of an idiopathic scoliosis after stabilizing instruments replacement
  • Early radiological evaluation of using dynamic braces SpineCor for idiopathinc scoliosis treatment

Zapraszam