Opinie

Opinia o Bartosz Pecarz

Jestem po operacji kręgosłupa(odcinka lędźwiowego) od 1997r.  Trzy lata temu zacząłem dodatkowo odczuwać drętwienie w prawej ręce oraz szyi. Prawie pół roku, żyjąc w ciągłym bólu, byłem „konsultowany” przez  lekarzy w jednej z placówek medycznych. Kiedy ból przerywał sen a w ciągu dnia nie pozwalał zebrać myśli, zdecydowanie poprosiłem o skierowanie na rezonans magnetyczny, co w opinii  lekarza było zbędne. Kiedy już(nie bez przeszkód) odebrałem rezonans i pojawiłem się z nim u wspomnianego ortopedy – zapadł znany mi już sprzed wielu lat wyrok – kolejna operacja.Pytałem czy jest konieczna. Stwierdził że  jego zdaniem tak ale mogę „odwołać” się do neurologa. Skorzystałem oczywiście z tej sugestii i … tej placówki. Po konsultacji  neurologa dostałem zaproszenie na operację odcinka  szyjnego – ku mojemu zdziwieniu do prywatnej kliniki.

Kiedy jeszcze dodatkowo zadzwoniono do mnie z tej kliniki na rychłe umówienie terminu operacji, zaświeciła mi się żarówka – że coś jest tu nie tak. Zacząłem rozpytywać wśród znajomych czy nie znają jakiegoś godnego zaufania  lekarza. Z kilku niezależnych źródeł dwukrotnie padło nazwisko Pana Bartosza Pecarza. Najbardziej wiarygodnym dla mnie był przypadek znajomego, który po rehabilitacji został  usprawniony i powrócił do  zawodu. W taki oto sposób dotarłem do przychodni FIMEDICA (dla udogodnienia położonej w centrum miasta). Po konsultacji Pana Bartosza i opinii neurologa rozpoczął się trudny,bolesny okres rehabilitacji. Pierwsze sesje przypominały łamanie kołem ale na samą myśl o operacji czułem się jak w raju. Chyba nawet ku  zdziwieniu jego samego, wystarczyło półtora  miesiąca abym powrócił do normalnego życia. Poza niekwestionowanym profesjonalizmem, Pana Bartosza wyróżnia również sposób komunikacji z pacjentami, którego mógłby pozazdrościć  nie jeden gabinet terapeuty, psychologa itp. Dzięki takim właśnie rozmowom udało mi się z pomocą Pana Bartosza pomóc innym osobom które również poszukiwały lekarzy specjalistów. W tym momencie nie sposób wspomnieć o Panu dr Januszu Kurek, który potrzebował zaledwie dwie wizyty aby prawidłowo zdiagnozować chorobę i obalić opinie lekarzy którzy od dłuższego czasu leczyli w zupełnie  innym kierunku. Od roku osoba ta jest pod ścisłą opieką właściwych lekarzy specjalistów.

Dziękuję  bardzo Panie Bartku:)
Andrzej Kanabus  03.10.2013

Opinia o Klinice

Zgłosiłem się do Centrum w kwietniu 2012r. z rozpoznaniem dyskopatii lędźwiowej i dolegliwościami bólowymi, trwającymi od dłuższego czasu, z powody zaostrzenia choroby. Moje życie, od czasu zaostrzenia dyskopatii, zmieniło się radykalnie. Musiałem przerwać pracę zawodową. Miałem bardzo duże problemy z poruszaniem się, wykonywaniem zwykłych, codziennych czynności związanych z higieną osobistą i ubieraniem się itp. Przyjmowanie leków przeciwbólowych, przeciwzapalnych i rozkurczających jak również seria zabiegów fizykalnych nie przynosiły znaczącej poprawy a jedynie chwilowe zmniejszenie bólu.

Wcześniej szukałem pomocy w innej przychodni. Trwająca dwa tygodnie rehabilitacja nie dała wiele a we mnie narastało przeświadczenie że tracę czas i że zajmujący się mną rehabilitanci nie robią tego co powinni oraz że poświęcają mi nie dość czasu i uwagi (w ramach opłaconego czasu trwania zabiegów). Nie byłem również w rzetelny sposób, na bieżąco informowany o stanie mojego zdrowia i planowanych zabiegach.

Po zgłoszeniu się do Centrum FIMEDICA sytuacja się zmieniła, oto co otrzymałem:

– Otrzymałem pełną informację na temat moich dolegliwości, ewentualnej przyczyny bólu, możliwych sposobach dalszego leczenia i rehabilitacji

– Uświadomiono mi rolę właściwej diagnozy przy tak ciężkiej chorobie jaką jest dyskopatia, konieczność wykonania specjalistycznych badań (w moim przypadku byłem wcześniej diagnozowany i leczony bez badania rezonansem magnetycznym)

– Otrzymałem wsparcie wynikające z samego faktu że ze mną dużo rozmawiano o chorobie i odpowiadano na moje liczne pytania z nią związane. To wsparcie jest, moim zdaniem, niezwykle ważne dla człowieka poważnie chorego, niepewnego co go czeka w przyszłości, niewiedzącego za dobrze co może mu zaszkodzić a co pomóc, i wreszcie jak dalej na co dzień żyć, radzić sobie z podstawowymi sprawami.

– Otrzymałem serię zabiegów w ramach terapii manualnej (rehabilitacja, masarz rozkurczający, ćwiczenia rozciągające i wzmacniające mięśnie) prowadzone z zaangażowaniem oraz uwzględnieniem mich indywidualnych ograniczeń i predyspozycji. Rehabilitant cały przewidziany czas zabiegu poświęcał jednemu pacjentowi (mnie), wykazując elastyczność i nierzadko dużą kreatywność w proponowanych ćwiczeniach i zabiegach.

– Uzyskałem , w dość krótkim czasie, znaczącą poprawę mojego stanu zdrowia. Zmniejszone zostało napięcie obronne mięśni przy jednoczesnym ich rozciąganiu po wielotygodniowym przykurczu co zmniejszyło ucisk na struktury nerwowe i w konsekwencji szybsze minięcie stanu ostrego oraz ustąpienie silnego bólu.  Pozwoliło mi to wrócić do pracy zawodowej i bardzo ułatwiło codzienne życie.

– Otrzymałem skuteczną rehabilitację i opiekę w dalszym etapie mojej choroby dostosowaną do moich możliwości i ograniczeń (w lipcu moja przepuklina się powiększyła i poddałem się szybko operacji będąc w stanie ostrym). Po operacji, kiedy miałem duże problemy z poruszaniem się, zabiegi odbywały się u mnie w domu.

Specjaliści z Centrum FIMEDICA, poza wysokimi kwalifikacjami zawodowymi i doświadczeniem, zawsze wykazywali się elastycznością w podejściu, uprzejmością i najwyższym szacunkiem dla pacjenta.

Dziękuję Wam serdecznie za okazaną pomoc!

Wyrażam zgodę na zamieszczenie opinii na stronie internetowej www.fimedica.pl

Podpis:  Tomasz Ryczkowski Data: 25-09-2013

Opinia o Klinice

Od 2 lat cierpiałam na bóle w okolicy stawu biodrowego. Korzystałam z wielu różnych zabiegów fizykoterapii i kinezyterapii. Niestety nie przyniosło to żadnej poprawy. Doszło do tego, że nawet w domu musiałam podpierać się laską, aby przejść kilka kroków. Przeglądając Internet trafiłam na stronę kliniki Fimedica i zapoznałam się z opiniami pacjentów o uzyskanych efektach rehabilitacji. Postanowiłam więc spróbować i ja z zabiegów oferowanych przez tę klinikę. Pierwsze wrażenia były mało przyjemne, gdyż zabiegom towarzyszyły silne bóle. Jednakże po każdym zabiegu czułam się lepiej i mogłam się swobodniej poruszać. Już dawno zapomniałam o lasce. Pani Beata Pecarz, bo trafiłam w jej ręce , doprowadziła mnie do „stanu używalności”. To nie tylko miła i sympatyczna osoba, ale przede wszystkim wysokiej klasy fachowiec wykonujący swoją pracę z prawdziwą pasją i zrozumieniem pacjenta. Z pełnym przekonaniem mogę polecić Panią Beatę  jako znakomitego rehabilitanta w dolegliwościach kręgosłupa. W razie potrzeby nadal będę korzystała z pomocy Pani Beaty.

Krystyna Jasińska

opinion

Opinia o Klinice

Trafiłam do Pana Bartka z polecenia pacjentki, którą obronił przed operacją kręgosłupa. Byłam po konsultacjach neurochirurgów z dwoma opiniami. Natychmiastowa operacja polegająca na usunięciu trzech dysków od L3 do S1 lub bardzo dobra rehabilitacja. Dolegliwości z chodzeniem, przemieszczający się ból na różnych wysokościach kręgosłupa stwarzały zagrożenie, ze „manewrowanie” przy nim może mieć fatalne skutki. Jestem pacjentką Fimedici od 10-ciu miesięcy. Czuję się dobrze. Zawdzięczam to opiece Pana Bartka. Intensywne zajęcia w pierwszych miesiącach, potem gimnastyka pozwalają mi na normalne życie. Polecam szczerze ludzi pracujących w Fimedica- zarówno Panią Anię rewelacyjna przy trudnej gimnastyce, jak i skutecznego Pana Bartka.

Taff-Rybi

opinion

Opinia o Beacie i Bartoszu Pecarz

Do “Fimedica” trafiliśmy z polecenia p. Magdaleny Zawadzkiej, która od pewnego czasu była pacjentką p. Bartosza Pecarza. Z bolesnymi dolegliwościami kręgosłupa rozpoczęliśmy serię zabiegów u p. Bartosza i p. Beaty. Już pierwsza, wstępna rozmowa wskazywała, że trafiliśmy pod opiekę rzetelnych fachowców. W dzisiejszym, zbolałym świecie z licznymi dolegliwościami roi się od tzw. ekspertów od wszystkiego. W “Fimedica” było inaczej: prawdziwi profesjonaliści, którzy od pierwszej chwili wiedzieli co robić i jak robić. Oboje ogromnie nam pomogli. Poczuliśmy się znacznie lepiej. Wracamy do Norwegii w przekonaniu, ze w Warszawie są wspaniali, zdolni ludzie, którzy przynoszą ulgę innym. Polecamy ich wiedzę i umiejętności wszystkim cierpiącym.

Hanna i Janusz Hellich  6.08.2012

opinion

Opinia o Bartosz Pecarz

Do przychodni Fimedica trafiłam w marcu 2012r. Ból spowodowany rwą kulszową, przepuklinami w części lędźwiowej, który trwał nieprzerwanie od połowy grudnia 2011r, uniemożliwiał mi jakiekolwiek funkcjonowanie.Stanie, leżenie, chodzenie sprawiało mi ogromne trudności od paraliżującego bólu. Nie pomogło leczenie zachowawcze – zastrzyki, leki, rehabilitacja. Zaczęły się problemy z żołądkiem od bardzo silnych leków p/bólowych. “Chodziłam” cała powyginana i cierpiąca.
Pan Bartosz Pecarz po wywiadzie i obejrzeniu rezonansu podjął się leczenia terapią manualną. Po kilku wizytach pozbyłam się paraliżującego bólu, mogłam odstawić leki. Następnie małymi kroczkami po każdej wizycie i terapii, ból, już mniejszy ustępował. Przyznam, że umiejętności, które posiada Pan Bartosz posiada, to duża wiedza, doświadczenie, intuicja i wrażliwość. Trafiłam na znakomitego fizjoterapeutę-profesjonalistę, przywracającego przede wszystkim sprawność fizyczną, a także wiarę i nadzieję na zwykłe życie. Mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że Pan Bartosz dzięki swojemu doświadczeniu, pracowitości i cierpliwości pomógł mi w rehabilitacji schorzeń kręgosłupa. Dostałam zestaw ćwiczeń i teraz wiele zależy od mojej samodyscypliny, aby ten stan utrzymać. Ja zawsze będę ciepło wspominała Osobę, która pozbawiła mnie tego koszmaru. Dziękuję Panie Bartku i pozdrawiam cały personel. Polecam wszystkim cierpiącym i potrzebującym.

Kiemiec Danuta 18.05.2012

opinion

Opinia o Bartosz Pecarz i Radosław Dukaczewski

Od ponad 2 lat odczuwam bóle odcinka szyjnego i lędźwiowego kręgosłupa. Pomimo 2 serii zabiegów fizykoterapii w innych placówkach, w lutym 2012, mój stan znacznie się pogorszył- ból w odcinku lędźwiowym promieniujący do lewej nogi w sposób znacznie utrudniający normalne poruszanie się. Po serii zabiegów w Fimedica, (gdzie trafiłam z polecenia innego pacjenta), przeprowadzonych częściowo przez Pana Bartka Pecarza i w większej części przez Pana Radka Dukaczewskiego mogłam odstawić leki i zaczynam normalnie funkcjonować.

W mojej opinii, Pan Bartek Pecarz i Pan Radek Dukaczewski to super profesjonaliści, na dodatek z bardzo sympatycznym podejściem do pacjenta i jego problemów. Pacjentom byłoby znacznie łatwiej i przyjemniej gdyby takich specjalistów jak Pan Bartek i Pan Radek było więcej, jeśli obsługa w recepcji byłaby tak miła i warunki w jakich przyjmowani są pacjenci były takie jak w Fimedic.a

Marzenna A.

Warszawa, 20.02.2012.

p.s sugeruje otwarcie filii w dzielnicy Białołęka

opinion

Opinia o Beata Pecarz

Do przychodni FIMEDICA trafiłam kierując się pozytywnymi opiniami pacjentów. Nie zawiodłam się. Bardzo wysoki poziom profesjonalizmu p. Beaty Pecarz- znakomicie i skutecznie poradziła sobie ze zkąplikowaną dolegliwością. Świetna, miła atmosfera, indywidualne podejście oraz szybkie i pozytywne efekty terapii
Bardzo polecam!

Izabela 17.01.2012

opinion

Opinia o Beata Pecarz

Po dwóch tygodniach uciążliwego bólu zgłosiłam się do centrum Fimedica na bezpłatną konsultację, podczas której dowiedziałam się o źrudle długotrwałego bólu nadgarstka i odcinka szyjnego kręgosłupa. Rezonans potwierdził zmiany w odcinku szyjnym. Z badaniami wrociłam do centrum i oddałam się w sprawne ręce Pani Beaty Pecarz. Wystarczyły zaledwie trzy wizyty (oraz ćwiczenia które wskazała Pani Beata Pecarz) obym zapomniała o bólu nieruchomieniu ręki i nieprzespanych nocach. Gorąco polecam wizytę w Centrum, szczególnie tym, którzy z obawy przed diagnozą cierpią latami czekając na cud, który nie nadchodzi.

Magdalena Zawadzka 26.01.2012

opinion

Opinia o Annie Chmielak

Do centrum Fimedica zgłosiłam się  problemami zawrotów głowy. Po konsultacjach i wykonaniu MR kręgów szyjnych dr. L.Delimat zalecił serię ćwiczeń w celu wypracowania gorsetu mięśniowego wzmacniającego.

Moje problemy z kręgosłupem trwają już wiele lat. W roku 2005 wystąpiło złamanie kompresyjne L5 a w 2010r. złamanie kompresyjne L3,L4 stwierdzono silnie zaawansowaną osteoporozę. Od 2010r. jestem leczona preparatami Bonviva i Prolia wystąpiła poprawa gęstości kości.

W Centrum Fimedica, ćwiczenia prowadzi p. Anna Chmielak. Pani Ania jest osobą b. sympatyczną,m kulturalną cierpliwą i komunikatywną.
Nauczyła mnie rozumieć działanie mięśni i kontrolować je, wykonywanie ćwiczeń i tym samym jest łatwiejsze i bezstresowe.
w moim przypadku umiejętność samodzielnych ćwiczeń prawidłowo wykonywanych jest wyjątkowo ważna. Cieszę się, że trafiłam pod opiekę specjalistów z Centrum Fimedica a szczególnie p. Anny Chmielak.

Proszę o podanie moich inicjałów M K
30.01.2012

opinion

Opinia o Klinice

Opieka, leczenie fizjoterapeutyczne oraz kontakt z pacjentem na bardzo wysokim poziomie. Polecam tę klinikę. Jestem bardzo zadowolona
03.02.2012

opinion

Opinia o Klinice

Od ponad 6 m-cy miałem silne bóle głowy. Pojawiały się wczesnym popołudniem i nasilały stopniowo. Wieczorem były już nie do zniesienia. Czasami pomagały środki przeciwbólowe. Zgłosiłem się do przychodni FIMEDICA. Dr. Piotr Jagustyn zbadał mnie i postawił trafną diagnozę. Mój problem ma swe żrudło w mięśniach i kręgosłupie szyjnym. Skierowali mnie na terapie do terapeuty. Pani Beata i pan Marek zajęli się mną troskliwie. Minęło kilka tygodni i jestem szczęśliwym człowiekiem. Bóle zupełnie ustąpiły. Musze teraz zadbać o to by ten stan utrzymać, nauczyć się zwalczać skutki stresu, Dzięki personelowi FIMEDICA uzyskałem stosowne instrukcje i ćwiczenia. Jestem im za to niezmiernie wdzięczny. Polecam wszystkim potrzebującym

Malinowski 20.10.2010

opinion

Opinia o Beacie Pecarz

Pierwszy raz przyszłam do Pani Beaty Pecarz ze strasznymi bólami pleców w każdym odcinku. Zaczełam chodzić regularni co tydzień przez 2 miesiące. Obecnie chodzę co trzy tygodnie i czuję się dużo lepiej. Bóle kręgosłupa są rzadkie, oprócz tego ustąpiły bóle głowy i oka, których źrudłem jak się okazało, był zły stan kręgosłupa. Regularne ćwiczenia w połączeniu z wizytami w Fimedica pozwoliły mi zminimalizować dolegliwości. Pani Beata jest nie tylko miła, ale co najważniejsze odpowiada na każde pytanie, wszystko dokładnie tłumaczy.
Polecam przychodnię i jako lekarza panią Beate

opinion

Opinia o Beacie Pecarz

(1) Pani Beata Pecarz jest wysokiej klasy specjalistą, z dużym doświadczeniem i wiedzą
(3) Podczas ponad rocznej wspólpracy pomogła mi w bardzo uciążliwych dolegliwościach związanych z bólami kręgosłupa i napięciami mięśniowymi, za co bardzo dziękuje
(2) Jest osobą optymistyczną, kompetentną i bardzo zaangażowaną w swoją prace.

Wioleta Markiewicz 26.03.2010

opinion

Opinia o Leszek Delimat i Beacie Pecarz

Polecam wszystkim przychodnię Fimedica, w szczególności Pana dr. Leszka Delimata (neurochirurga) oraz Panią Beatę Pecarz postawili mnie na nog. Do przychodni zgłosiłam się po miesięcznym bezskutecznym leczeniu rwy kulszowej w innych przychodniach. Pan doktor dokładnie mnie zbadał przepisał odpowiednią kurację leczniczą i rehabilitację. Wystarczyły 2 wizyty u Pana Doktora oraz rehabilitacja Pani Beaty a już od miesiąca nie muszą brać żadnych leków. Pani Beata swoimi cudownymi rękami oraz dużym doświadczeniem spowodowała, że nie odczuwam już bólu kręgosłupa i nogi. Pan Doktor Delimat i Pani Beata Pecarz są profesjonalistami w pełnym tego słowa znaczeniu.

Izabela Wieczorkowska 2.11.2010

opinion

Opinia o Beacie Pecarz

Kilkukrotnie dopadły mnie bardzo ostre bóle kręgosłupa lędźwiowego. Nie mogłam chodzić, poruszyć się a czasem nawet wstać z łóżka.
Dzięki fizjoterapeutce Pani Beacie Pecarz  dziś jestem zdrową osobą . Nie odczuwam bólu , mogę poruszać się swobodnie lecz muszę przestrzegać wszystkich udzielonych mi zaleceń oraz gimnastykować się. Jestem bardzo wdzięczna za udzieloną mi pomoc i wsparcie. Polecam wszystkim cierpiącym fachową pomoc Pani Beaty.

Banach Elżbieta 31.07.2010

opinion