Terapia Głęboką Stymulacją Elektromagnetyczną Salus Talent

Aparat do głębokiej stymulacji elektromagnetycznej. Salus Talent wykorzystuje pulsacyjne pole elektromagnetyczne do stymulacji: nerwów, mięśni oraz kości. Aparat ma moc 2,5 tesli i możliwość ustawienia częstotliwości do 50Hz. Dzięki temu można uzyskać subiektywnie odczuwalną intensywność podczas wykonywanego zabiegu. Największą zaletą aparatu Salus Talent jest głębokość wnikania – do 10 cm w głąb organizmu. Fala elektromagnetyczna może przenikać przez kość i stymulować obszar znajdujący się za nią. Dzięki temu możliwe są różnego rodzaju zabiegi niedostępne dla innych metod fizykoterapeutycznych. Zabieg powoduje klinicznie udowodnione pozytywne zmiany w tkankach: nerwowych, mięśniowych, tkankach miękkich oraz tkance kostnej.

Salus Talent to przede wszystkim aparat służący w neurofizjoterapii. Z dużym powodzeniem i ogromną skutecznością toruje drogi nerwowo – mięśniowe, np. po przebytym udarze, urazie czaszkowo mózgowym, uszkodzeniu nerwów obwodowych. Zdecydowanie przyspiesza rehabilitację pacjentów neurologicznych. W tkankach miękkich dochodzi do rozszerzenia naczyń, co powoduje lepsze ukrwienie i zwiększa dotlenienie i odżywienie komórek. Przyspiesza to regenerację uszkodzonych struktur. Podnosi próg czucia bólu. Sprawdza się idealnie jako zabieg przeciwbólowy.
Mięśnie pod wpływem impulsów reagują skurczem, co prowadzi do ich wzmocnienia i poprawy trofiki (zwiększenie masy mięśniowej). Dzięki temu Salus Talent stosowany jest również w urologii, w przebiegu zaburzeń układu moczowo-płciowego np. przy nietrzymaniu moczu, po porodzie (mięśnie Kegla).
Czas zabiegu uzależniony jest od rodzaju uszkodzenia, kontuzji, trwa od 15 min do 45 min.

Najczęstsze wskazania w schorzeniach neurologicznych

-urazy czaszkowo-mózgowe ( uszkodzenie pnia mózgu)
– udar mózgu
-urazy rdzenia
-uszkodzenia splotów nerwowych
-uszkodzenia nerwów obwodowych, np. nerw strzałkowy, nerw twarzowy
-miastenia (bóle stawowe w przebiegu choroby)
– dyskopatia
rwa kulszowa
– rozszczep kręgosłupa
– stenoza kanału kręgowego

Najczęstsze wskazania ortopedyczne

-zwyrodnienia kręgosłupa – ostry i przewlekły ból odcinka szyjnego i lędźwiowo- krzyżowego)
– uszkodzenia około stawowe
– zwyrodnienia stawów
– zwichnięcia stawów
– zamrożony bark
– zespół bolesnego barku
– utrudniony zrost kostny
– naciągnięcie mięśni
– stan po rekonstrukcji więzadeł w kolanie.